Witam w sierpniu mialalm robiona cytologie wyszla grupa 3 agus. Nastepnie kolposkopia i histopatolog

1 odpowiedzi
W sierpniu mialalm robiona cytologie wyszla grupa 3 agus. Nastepnie kolposkopia i histopatologia i lyzeczkpwaniem. Wynik histopatologi przewlekle zapalenie blony sluzowej. Brak dysplazji. Po 3 miesiacach bylam robic kontrolnie cytologie. Pani doktor ppwiedziala ze jak wyjdzie znowu grupa 3 to kanonizacja. Czy nie lepiej przeleczyc pierwsze stan zapalny i znowu powtorzyc cytologie za 3 miesiace? A bie tak od razu kanonizacja. Czesto boli mnie podbrzusze i niekiedy swedzi mnie kolo warg sromowych. Pabi doktor powiedziala ze to szwy po szywaniu po porodzie czy to prawda?
Po pierwsze kanonizacja nie grozi Pani w najbliższym czasie. Żarty jednak odłóżmy na bok.
Słowa, którego Pani szuka to najpewniej konizacja. Jest to zabieg wykonywany w ostateczności. Proszę w pierwszej chwili omówić z ginekologiem dotychczasowe wyniki i spróbować ustalić czynnik, który odpowiedzialny jest za przewlekły stan zapalny. Pomocne może być w tym zakresie badanie w kierunku obecności wirusa HPV. Rozważyć należy również kontrolną cytologię. Jeśli wyniki tych badań będą wskazywały na konieczność leczenia zabiegowego to takie leczenie będzie trzeba przeprowadzić.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg + cytologia lbc - 320 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.