Witam. Wczoraj zaczęło boleć mnie prawe kolano przy zginaniu i trochę przy chodzeniu, a dzisiaj ból

1 odpowiedzi
Witam. Wczoraj zaczęło boleć mnie prawe kolano przy zginaniu i trochę przy chodzeniu, a dzisiaj ból się nasilił i boli mnie nawet przy siedzeniu, leżeniu. Ból promieniuje od prawej strony krzyża, pośladka i uda. Nie uprawiam żadnych sportów, zazwyczaj prowadzę mało aktywny tryb życia. Mam również bóle w okolicach krzyża, na całym dole boli mnie gdy próbuję się rozprostować, rano sztywnieje mi ta okolica i ogólnie odczuwam ten ból odkąd uczęszczałam na praktykę we wcześniejszych latach.. musiałam pracować w takiej samej pozycji, trochę ciężko było bo dość często się schylałam i to własnie spowodowało u mnie dokładnie w 3 klasie takie bóle. Po skończeniu szkoły ten ból coraz bardziej odczuwałam i do dnia dzisiejszego tak samo przy zginaniu tej części boli mnie. Nawet kiedy robię czasami ćwiczenia w domu np. przysiady to potem odczuwam ten ból w krzyżu. Mam też problem z zębem. Jest w nim duża czarna dziura ale myślę, że to nie od zęba tylko właśnie od tego krzyża boli mnie to kolano. Nie wiem czy iść teraz do lekarza bo niedługo wylatuję za granicę i nie wiem kiedy zrobię badania. Proszę o radę. Czy może być to coś poważnego? Mam 20 dopiero i nie chciałabym mieć jakichś zmian zwyrodnieniowych bo boję się tego. Proszę o pomoc.
Objawy mogą wskazywać na dyskopatię lędźwiową. W diagnostyce różnicowej należy również uwzględnić między innymi spondyloartropatię zapalną. Konieczna jest wizyta u reumatologa, który wykona osobiście badanie fizykalne oraz ustali kierunek dalszej diagnostyki.
Konieczne jest również leczenie stomatologiczne. Niewyleczony ząb stanowi ognisko zakażenia, którego obecność przyczynia się do zaostrzenia objawów reumatologicznych.