Witam. Wpadlam w friendzone albo w fwb juz sama nie wiem jak to nazwac Jestem ciągle raniona bo do k

2 odpowiedzi
Witam. Wpadlam w friendzone albo w fwb juz sama nie wiem jak to nazwac Jestem ciągle raniona bo do kogos poczulam bardzo duzo i mi go ciagle brakuje a ten ktos zaczyna mnie olewac Nie potrafie sobie poradzic z tym i nie wiem jak odpuscic nie wiem co robic
Dzień dobry, nasz mózg jest tak skonstruowany, że poszukuje różnorodności. Jeśli coś dostaje i nie musi się starać, łatwo traci zainteresowanie. W sytuacji, kiedy druga osoba "zaczyna olewać" dobrze jest przerwać kontakt i zająć się czymkolwiek innym. Jest to niezmiernie trudne, ponieważ w mózgu zdążyły się już rozgościć substancje chemiczne odpowiedzialne za zaangażowanie w relację. Działają trochę jak kokaina, powodując euforię, chęć na seks, wyższy poziom energii, niechęć do snu czy jedzenia itd. Fakt "olewania" można porównać do odstawienia narkotyku. Objawy są podobne: zły nastrój, rozdrażnienie, smutek, czasem prawie fizyczny ból. Dobra informacja jest taka, że "detoks" od obiektu, którego nam "ciągle brakuje" jest łatwiejszy do zniesienia wraz z upływem czasu. Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska

Sugeruję zdecydować czy lepiej będzie się Pani rozmawiało z mężczyzną czy z kobietą i umówić się na konsultację z on-line z wybranym specjalistą psychologiem czy psychoterapeutą. To jest zbyt złożona i subtelna kwestia, aby móc uzyskać sensowną pomoc w formule takiej jak tutaj :(

Pozdrawiam i powodzenia !