Witam, wykonywałam już 3 razy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Ostatnia jednak lekarze w

1 odpowiedzi
Witam, wykonywałam już 3 razy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Ostatnia jednak lekarze wykryli u mnie autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i PCOS. Z tego co wiem to PCOS nie jest przeciwskazaniem do zabiegów medycyny estetycznej, ale choroby tarczycy mogą stanowić przeciwwskazanie.
Poniżej przedstawiam wyniki badań tarczycy:
USG- W PP lity, normoechogenny guzek 3x4x6 mm i drugi z hypoechogennym centrum, wymiary guzka wynoszą 10x8x4 mm.
TSH - 3.340 mU/I
Przeciwciała ATG - 190 IU/ml na normę 115
Przeciwciała ATPO - 15 IU/ml na normę 34
FT4 - 13.20 pmol/I
FT3- 4.66 pmol/I

Chciałbym spytać czy przy takich wynikach mogę wykonać modelowanie ust? Dość ciężko zrezygnować mi z tego zabiegu a wyniki zdają się nie być najgorsze z tego co mówi endokrynolog. Oczywiście przed zabiegiem będę również rozmawiała z lekarzem zabiegowcem, jednak chciałbym wiedzieć na co się nastawiać. Dodatkowo chciałabym spytać o mezoterapia/dermapen z użyciem ampułki z nieusieciowanym kwasem ha, czy ten zabieg jest dozwolony? Nie wiem czy jest to jakaś różnica czy kwas jest usiecowany czy nie.
Podane przez Panią informacje nie są przeciwwskazaniem do zabiegu modelowania ust o ile zabieg jest przeprowadzony przez lekarza, certyfikowanym preparatem wysokiej jakości, z legalnego źródła. Nie widzę również przeciwwskazań do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej czy mikroigłowej "dermapen", jeżeli preparatem byłby nieusieciowany kwas hialuronowy :)