Witam z powodu drętwienia dwóch najmniejszych palców lewej ręki zlecono mi MR. Bardzo proszę o int

1 odpowiedzi
Z powodu drętwienia dwóch najmniejszych palców lewej ręki zlecono mi MR.
Bardzo proszę o interpretacje tego wyniku. M48l
Wykonano badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1- i T2-zależnych, sekwencje z i bez saturacji tłuszczu - na poziomie C4/C5 C5/C6 i C6/C7 centralne wypukliny krążków międzykręgowych, z zaostrzeniami na tylnych krawędziach trzonów kręgów. Zmiany powodują modelowanie worka oponowego oraz ograniczenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej. Modelowanie brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego. Otwory międzykręgowe obustronnie zwężone z cechami kompresji korzeni nerwów rdzeniowych na ich poziomie (większe nasilenie zmian po stronie lewej). Krążki międzykręgowe obniżone, z cechami dehydratacji. Tłuszczowa przebudowa trzonów kręgów - pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez cech pjm i wypuklin krążków międzykręgowych - kanał kręgowy oraz otwory międzykręgowe na pozostałych poziomach bez cech stenozy - trzony kręgów oraz pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości. - lordoza szyjna zniesiona, z niewielkim kifotycznym ustawieniem kręgów w odcinku C4-C7 - rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale
Wszelkie badania dodatkowe tj. obrazowe, laboratoryjne i inne należy rozpatrywać WYŁĄCZNIE razem z oceną stanu klinicznego.
Wynika to z prozaicznej przyczyny, że nie zawsze wynik badań może w pełni oddać stan zdrowotny.
Proszę udać się do doświadczonego neurologa lub neurochirurga.

Pozdrawiam serdecznie