Witam. Za obserwowałam u siebie w ostatnich latach zmiany w zachowaniu oraz autoagresję. Nie odczuwa

3 odpowiedzi
Za obserwowałam u siebie w ostatnich latach zmiany w zachowaniu oraz autoagresję. Nie odczuwam potrzeby kontaktu z ludźmi, nie wiem co zrobić ze swoim życiem, na codzień towarzyszy mi uczucie bezsilności i płaczę bez większej przyczyny w ostatnich dniach zdarza mi się płakać nawet 6 x dziennie. Obawiam się że mogę potrzebować pomocy ponieważ sama nie potrafię zrozumieć co może być tego przyczyną. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co może mi dolegać?
Dzień dobry, ciężko jest jest zdiagnozować przyczynę na podstawie tego co Pani napisała. Wszystko zależy też od dodatkowych aspektów takich jak środowisko, relacje z bliskimi, Pani doświadczenia. Zachęcam do odwiedzenia terapeuty i psychiatry.
Psychiatra na podstawie diagnozy zaleci Pani sposób leczenia np. z pomocą leków, które pomogą w poprawie nastroju.
Terapia pomoże przepracować problem i nauczy innych nowych technik radzenia sobie z napięciem (inne niż zachowania autoagresyjne).
Pozdrawiam ciepło, Terapeutka Zaburzeń Odżywiania Aleksandra Dejewska

Dzień dobry
Również zalecam wizytę u lekarza psychiatry. Czasami objawy jakie Pani opisuje wynikają z innych schorzeń niekoniecznie o charakterze psychicznym. Potrzebna jest diagnoza.
Wsparcie ze strony profesjonalisty tzn. psychologa nie zaszkodzi, wręcz jest wskazane. Cieszę się że postanowiła Pani zrobić coś z tą sprawą i cierpieniem.
Powodzenia
Pozdrawiam
Witam
Aby dobrze zrozumieć przyczynę zmiany w zachowaniu u Pani, potrzebne jest więcej informacji, lepszego poznania Panią, zrozumienia. Myślę, że nie powinna Pani zostawać z tym sama, warto poszukać pomocy specjalisty – psychologa, psychoterapeuty. Pozdrawiam