Witam, Za tydzień mam wizytę u lekarza natomiast chciałabym już teraz dowiedzieć się jakie badania

2 odpowiedzi
Za tydzień mam wizytę u lekarza natomiast chciałabym już teraz dowiedzieć się jakie badania powinnam przede wszystkim wykonać w związku z moimi objawami. Choroby które zostały u mnie zdiagnozowane 2 lata temu (po tym przestałam chodzić do lekarzy przez strach...) : zespół policystycznych jajników, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz zastoinowa duodenopatia. Objawy natomiast nie są typowe dla tych chorób dla tego teraz chce wykonać między innymi badanie krwi, usg i cytologie. Moje objawy (trwają od około 3 lat) to : nieregularne miesiączki (przez policystyczne jajniki), większe uplywy, wydzielina raz na jakiś czas jest ciemnego koloru, pomiędzy miesiączkami miewalam krwawienia które nie były spowodowane miesiączkami, silny ból w podbrzuszu podczas stosunku, ból (silna kolka podczas której nie mogę się poruszyć - trwa od kilku sekund do kilku minut) po lewej stronie u dołu, często występujący obrzęk dolnych kończyn (stopy często sa opuchniete pod koniec dnia, w ciągu dnia lub po jakimkolwiek wysiłku) - znaczna opuchlizna, od dwóch lat mam też czkawke niemalze za każdym razem podczas palenia papierosa (jest to moje jedyne zle przyzwyczajenie), ostatnia dolegliwość to ból kości od 10 lat od kolana wzdloz do stopy - kiedys lekarze twierdzili że rosne, dziś kiedy nadal występuje ból nie wiedzą jak to zdiagnozować a ból bywa bardzo intensywny i nie pomagają żadne maści ani leki przeciwbólowe - trwa nawet do kilku godzin w różnych odstępach - czasem codziennie, czasem z kilku miesięczna przerwa. Czy mają państwo może jakieś sugestie co do mojego stanu zdrowia? Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Dzień dobry.
Jeśli dolegliwości maja charakter okresowy (raz się nasilają raz maleją) to mogą być związane z zaburzeniami czynnościowymi.
Co do diagnostyki - rodzaj badania leży w kwestii lekarza.
Czasami zaleca się rezonans magnetyczny, USG jamy brzucha, dróg rodnych, badania i inne. Każde ma na celu wykryć podłoże choroby.
Z doświadczenia... Jeżeli leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne i nie ma zmian morfologicznych w badaniach to traktujemy ww objawy jako cechy zaburzeń dna miednicy.
Rejon wchodzi w relację z innymi organami. Miednicą i stawami biodrowymi, jamą brzucha, nerką, układem nerwowym i wieloma innymi!

Jeśli nie będzie ostatecznej diagnozy, to warto skorzystać z wizyty fizjoterapeuty uro-ginekologicznego lub osteopaty, którzy pracują z ww zaburzeniami. Wbrew pozorom dolegliwości poddają się terapii. Trzymam kciuki, powodzenia :)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Bartosz wskazuje dobry kierunek: problem może mieć podłoże czynnościowe i odnosić się do regulacji napięć tkankowych: układu mięśniopowięzi ((ból w nodze), ruchomości (mobility) i ruchliwości (motility) czyli funkcjonowania narządów wewnętrznych (zaburzenia trzewi czyli narządów wewnętrznych mogą być leczone poprzez stosowne zabiegi manualne zwane terapią wisceralną lub trzewną), regulacji ciśnień w jamach ciała a w konsekwencji regulacji dynamiki płynów ciała (obrzęki kończyn dolnych). Proponuję kontakt z osteopatą lub fizjoterapeutą przeszkolonym w pracy na tkankach miękkich ze szczególnym uwzględnieniem terapii mięśniowo-powięziowych, terapii wisceralnej a nawet mobilizacji nerwów.
Powodzenia,
Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.