Witam . Zaczęło się od tego, że od około 3 mies bolą mnie nogi z tyłu w dole podkolanowym . dużo pra

1 odpowiedzi
Witam . Zaczęło się od tego, że od około 3 mies bolą mnie nogi z tyłu w dole podkolanowym . dużo pracowałam na stojącoW lewej nodze ból sie bardziej nasilił, jest ciągnący rozdzierający jaby było coś dole podkolanowym po stronie przyśrodkowej , ból nasila sie przy chodzeniu i staniu , praktycznie nie pozala mi ustać na nodze, Czasami piecze i pod kolanami i mrowi. . Byłam u ortopedy , w usg nic nie wyszło nie mam zadnej torbieli , usg Dopler obu kończyn tez w porządku, żadnych zylaków. przez 3 tyg brałam srodki p/zapalne ale bez skutku, piłam glukozaminę. Zrobiłam też rezonans stawu kolanowego w ktorym wyszło niewielkie skośne pęknięta łąkotki przyśrodkowej , nie miałam żadnego urazu a pękniętą łąkotke miałam już 3 lata temu i chodziłam bez bólu. Lekarz ortopeda zaproponował mi zabieg ostrzykiwania osoczem bogatokopłytkowym . Zabieg wykonałam niestety ból w dole podkolanowym nie ustąpił. Nogą moge poruszac i zginac bez problemu , bez bólu jak leżę i siedzę to wtedy mnie nie boli . Bardzo boli jak zaczynam chodzić i stać , ból nie do zniesienia. Robiłam badania na OB, CRP, RF, Kwas moczowy i wszystkie w normie . Chodziłam na rehabilitacje , pan fizjoterapeuta kazał rozciągać , bo stewierdził że to przykurcz a mnie bolało coraz bardziej ,nogi mam rozciągnię a ból przy chodzeniu jak był tak jest. Potem chodziłam na laser i ultra dżwięki , masaże i nic nadal boli. Czuję że w drugiej nodze też coraz bardziej zaczyna mnie ciągnąć podczas chodzenia doładnie w tym samym miejscu w dole podkolanowym. Niwe wiem co mam robić , może artroskopię ?? ale czy możliwe żeby to tęż była pęknięta łąkotka w drugiej nodze . Co mam robić do kogo się zgłosić ? j€ż 3 miesiące jestem na zwolnieniu i nadal mnie boli, co to może być . Bardzo proszę o pomoc
najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości jest jednak uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej, bardzo możliwe że w rogu tylnym; może być w drugim kolanie także; takie uszkodzenie może powstać nawet bez urazu, np. przy nagłym, głębokim kucnięciu lub powtarzającym się bieganiu; jeżeli uszkodzenie w łąkotce było stwierdzane wcześniej, to mogło być mniejsze, a teraz się powiększyło; w celu zaproponowania leczenia konieczne jest obejrzenie obrazów z badania kolana rezonansem na płycie, wykonanie badania RTG kolan obustronnie na stojąco w pozycji AP oraz w pozycji BOK oraz badanie fizykalne kolan podczas konsultacji ortopedycznej; rzeczywiście mogą być wskazania do artroskopowego leczenia łąkotki

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.