Witam zauważyłem ostatnio u siebie kilka cech i połączyłem je już z tymi które znałem od dłuższego c

2 odpowiedzi
Zauważyłem ostatnio u siebie kilka cech i połączyłem je już z tymi które znałem od dłuższego czasu. Są to:
- brak lub niska empatia(wyczuwanie cudzych uczuć, umiejętność pocieszania i zrozumienia innej osoby)
- strach przed samotnością i odrzuceniem
- łatwość w wyprowadzaniu mnie z równowagi
- bardzo często zmienny humor w ciągu dnia
- zdarzające się uczucie pustki
- brak umiejętności w wyznaczaniu celów przyszłościowych jak i widzeniu siebie w niej
- łatwość w dążeniu do kłótni oraz forsowanie swojego zdania w niej
- porzucanie czynności gdy nie widać szybkich efektów
- ciągłe myśli w głowie i analizowanie każdej czynności dla mnie znaczącej(przyszłe i przeszłe) wraz z bardzo częstą rozmową z samym sobą
- bardzo częste poczucie stresu
Owe problemy bardzo utrudniają mi życie i nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, ani co mi może być.
Dzień Dobry,
Jeśli dobrze Pana zrozumiałam prawdopodobnie reprezentuje Pani jeden z czterech podstawowych typów osobowości.Ten typ osobowości łączy się z tendencjami do zachowań które Pan opisuje. Jest nastawiony na na wyzwania, forsuje swoje zdanie, nie buduje głębszych relacji, w sytuacjach wymagających może wchodzić w agresję. To że akurat teraz ma Pan takie bardziej pesymistyczne myśli może być skutkiem wielu czynników które dobrze by było nazwać i zobaczyć jak one wpływaja na jakośc Pana funkcjonowania na codzień. Warto zdiagnozować swój typ osobowości i poszerzyć swoją świadomość co do mechanizmów funkcjonowania i zastanowić się nad obszarami do rozwoju. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz

Sugeruję konsultację psychologiczną celem określenia Pana aktualnej sytuacji, przyszłych celów itp.