Witam. Zmagam się z ogromnym problemem od prawie roku. W tej chwili mam 18 lat, choroba uniemożliwia

4 odpowiedzi
Zmagam się z ogromnym problemem od prawie roku. W tej chwili mam 18 lat, choroba uniemożliwia mi rozwój.. Podejrzewam agarofobie. Nie byłam jeszcze na żadnej wizycie by potwierdzić moje przypuszczenia. Ze wzgledu na lęk, lęk przed wychodzeniem z domu. Z pierwszym atakiem paniki spotkałam się w pracy. Nigdy nie uważałam , że moja praca jest stresująca. Zatrudnilam sie jako osoba dość nieśmiała. W bardzo szybkim tempie kontakt z innymi osobami sprawił iż przychodzilam do pracy z szerokim uśmiechem na twarzy. W tej chwili nie pracuję, oraz przerwalam naukę w szkole.. Lęki zaczęły sie pogłębiać a ja straciłam juz jakakolwiek nadzieję , że zacznę żyć normalnie.. Ciągłe zawroty głowy , serce dudni jak oszalałe, ból brzucha, drżenie całego ciała i strach przed omdleniem.. Szukam pilnie pomocy, by zacząć żyć. Co mam robić?
Dzień dobry, koszty doświadczanego przez Panią lęku są coraz większe, bardzo mocno ograniczyły Pani życie. Im dłużej trwa się w takim stanie, tym jest trudniej, bo zaczyna się spirala lęku przed pojawieniem się lęku i coraz większej ilości objawów somatycznych, które są naturalną konsekwencją lęku, ale są przez Panią interpretowane jako realne zagrożenie. W psychoterapii można nauczyć się przezwyciężać i wyciszać ten lęk, czasami przejściowo potrzebne są leki przeciwlękowe. Szkoda, żeby trwała Pani w izolacji i rezygnowała ze swoich planów, proszę szukać dla siebie pomocy u psychoterapeuty i psychiatry. Pozdrawiam serdecznie, Julia Soszyńska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
zaburzenia lękowe, w tym agorafobia są problemem, z którym warto udać się do specjalisty. Poroponuję udać się na konsultację do lekarza psychiatry, a następnie na psychoterapię. Bardzo dobre i szybkie efekty leczenia uzyskuje się dzięki psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT).
Lęk jest reakcją fizjologiczną, behawioralną i psychologiczną. W Pani przypadku lęk generuje objawy somatyczne takie jak: gwałtowne bicie serca, zawroty głowy, bóle brzucha, drżenie mięśni. Na poziomie behawioralnym lęk odbiera Pani zdolność do działania, i radzenia sobie z różnymi codziennymi sytuacjami. Leczenie zaburzeń lękowych w nurcie poznawczo-behawioralnym obejmuje między innymi redukcję fizjologicznej reaktywności, eliminację zachowań unikających, zmianę "mowy wewnętrznej", która utrwala stan lęku i zamartwiania się. Proszę nie czekać i udać się do specjalisty po pomoc żeby znów mogła Pani czerpac z życia i uśmiechać się szeroko.
Pozdrawiam,
Katarzyna Budziarek
Witam. Na pewno skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry, który zdiagnozuje Pani problem i zaproponuje właściwe leczenie. Często w takich przypadkach lekarz zaleca psychoterapię z jednoczesnym wsparciem farmakologicznym. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Polecam jak najszybciej udać sie do psychiatry.
Pozdrawiam Joanna Borowczak

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.