Witam zmarł mi tata. Od kilku dni mam zawroty glowy bole konczyn dolnych problemy z przełykaniem i d

3 odpowiedzi
Witam zmarł mi tata. Od kilku dni mam zawroty glowy bole konczyn dolnych problemy z przełykaniem i dretwienie rąk i bole w zoladka.
Czy to mogą być objawy nerwicy ??
Tak są to objawy nerwicy wraz z objawami psychosomatycznymi .Zaleca się wizytę u Psychiatry oraz Psychoterapię indywidualną .Brak leczenia może spowodować rozwój nerwicy lub nawet stanów lękowych

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
KW

Dzień dobry
Objawy, o których Pan(i) pisze mogą wskazywać na podłoże psychologiczne, zwłaszcza w kontekście tak trudnego doświadczenia, jakim jest śmierć bliskiej osoby. W pierwszej kolejności należy jednakże wykluczyć somatyczną przyczynę opisywanych objawów – sugeruję zgłosić się na konsultację do lekarza rodzinnego, który skieruje na odpowiednie badania. Jeżeli fizjologiczne podłoże pojawiających się dolegliwości zostanie wykluczone – zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa lub psychoterapeuty.
Dzień dobry, stres w wyniku tak trudnego przeżycia dotyczącego bliskiej osoby jest nieunikniony, dlatego warto zadbać o emocje, które z braku właściwego ich zaopiekowania często przejawiają się w ciele np. poprzez objawy bólowe. Warto przepracować wszystkie emocje dotyczące zdarzenia, dlatego jeśli potrzeba jest aktualna to zapraszam (z uwagi na liczne sukcesy pracy z osobami w żałobie). Z pozdrowieniami, Paulina Pankiewicz