wlosy na biuscie

10 odpowiedzi
witam , otoz na piersiach wyrastaja mi wloski dosyc dlugie czy mozna je usuwac kremem do depilacji np ?
Szanowna Pacjentko, zanim zdecyduje się Pani na zabieg związany z usunięciem opisywanych "włosków", należy znaleźć przyczynę owłosienia. Nadmierne owłosienie często jest związane z zaburzeniami hormonalnymi, dlatego warto w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem, gdyż problemu nie wolno bagatelizować. Odpowiadając na pytanie odnośnie kremu do depilacji, nie powinno się go stosować w miejscach wrażliwych, gdyż może wystąpić reakcja uczuleniowa.

Witam,
krem jest delikatny, ale w tej okolicy również może podrażniać skórę. Proponuję laserowe usuwanie owłosienia.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
każda forma depilacji jest dozwolona
Witam,
Proszę spróbować wykonać taki zabieg i obserwować czy krem nie wywołuje podrażnień skóry, gdyż tak często też bywa. Jeśli nie to może Pani kontynuować.
Można- kremem do skóry wrażliwej
możnq ale odrosną po pewnym czasie na dłużej można laserem
Tak, ale omijając brodawkę i ostrożnie, bo może podrażnić.
Rozumiem,że chodzi o włoski w okolicy brodawek sutkowych. Ze względu na delikatna okolicę nie radziałabym stosować typowych środków/metod depilacji, można włoski przycinać. Być może- jeśli włosków jest więcej- wskazana byłaby wizyta u endokrynologa.
Dopuszczalne jest ich usuwanie chemiczne- wspomniane kremy. Można również zdecydować się na depilacje laserową. Proszę upewnić się że pojawienie się owłosienia nie jest spowodowane chorobą endokrynologiczną- wskazane wykonanie badań laboratoryjnych m.in. estradiol, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron i DHEA. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska dermatolog
Szanowna Pani usuwanie wloskow kremem do depilacji nie jest przeciwskazane , nie mniej jednak wlosy usuwane taka metoda szybko odrastają. W tej lokalizacji zazwyczaj wystepuja malo widoczne wlosy meszkowe, jezeli wloski sa ciemne , dlugie , widoczne i jest ich wiecej warto skonsultować sie z dermatologiem i endokrynologiem.