Wybielanie martwych jedynek

17 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałabym wybielić zęby, ale problem tkwi w tym, że moje jedynki były leczone kanałowo i są martwe, do tego jedna ma dużo wypełnienia. Nie wiem co w takim wypadku jest korzystniejsze, licówki czy korony? Dodam, że mam 29 lat. Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
Wybielanie zębów polega na stosowaniu preparatów, które podczas reakcji utleniania powodują rozjaśnienie tkanek twardych zębów. Natomiast stosowanie koron lub licówek to już leczenie protetyczne,polegające na zredukowaniu ilości tkanek twardych i tak do licówki redukcja ta jest mniejsza, do korony znacznie większa. Decyzję o rodzaju uzupełnienia protetycznego podejmuje lekarz,po dokładnej ocenie klinicznej konkretnego problemu pacjenta. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest licówka, ponieważ mniej zęba jest usuwane podczas preparacji,ale jeżeli przebarwienie jest znaczne,lub w zębie jest duże wypełnienie wówczas lepszym rozwiązaniem jest korona protetyczna. W przypadku jedynek,najlepsze są korony pełnoceramiczne,czyli bezmetalowe.

Dzień dobry, wybór metody leczenia zależy od stanu faktycznego ww.zębów ( do oceny konieczne badanie). Najprostszy sposób na rozjaśnienie martwych zębów to ich wewnętrzne wybielanie. Pozdrawiam Piotr Haus
Dzien dobry ,
W przypadkach jaki Pani opisala niejednokrotnie da sie wybielic zeby " od srodka" ale tutaj bardzo duze znaczenie ma stan fizyczny tych zebow i ilosc wypelnien.
rozgraniczenie czy lepsza korona czy tez licowka to tylko na wizycie w gabinecie. wiele czynnikow jak uklad zebow gornych wzgledem dolnych, zgrzytanie czy tez wady zgryzowe maja znaczenie. zapraszam na darmowa konsultacje i wtedy bede mogl cos wiecej Pani powiedziec.
pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zalecałbym korony protetyczne ...
Witam, myśle że w Pani przypadku (młody wiek) lepsze są licówki. Robiąc korony trzeba w dużym stopniu oszlifować zęby.
Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje(można dużo więcej wyjaśnić).
najlepszym rozwiązaniem by było wybielenie tych zębów a potem dwie korony pełnoceramiczne
pozdrawiam rojekdental.pl
Zęby po leczeniu kanałowym najlepiej wybielić zakładając wkładki wybielające do zęba,jeśli efekt nie będzie zadowalający to najlepiej wykonać licówki,serdecznie zapraszam i pozdrawiam
Witam!
W pierwszej kolejności powinno wykonać się zabieg wybielania wszystkich zębów , najlepiej metodą nakładkową ( pacjent ma wykonane szyny do wybielania zębów i sam aplikuje sobie środek wybielający na noc). W drugiej kolejności sprawdzamy poprawność leczę kanałowych. Istnieje metoda wybielania zębów od środka. Wtedy ją stosujemy. W przypadku dużych zniszczeń szkliwa w obrębie tych zębów proponujemy korony porcelanowe. Czy można założyć licówki porcelanowe? To zależy od kilku czynników.
Plan leczenia wymaga badania przedmiotowego i podmiotowego, czyli wizyty w gabinecie. Plan leczenia musi być spójny i skuteczny, indywidualny dla każdego pacjenta.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Witam.
Przed przystąpieniem do zabiegu zalecam najpierw zrobić zdjęcie rentgenowskie i na jego podstawie ocenić czy kanał korzeniowy jest prawidłowo wypełniony i czy w okolicach wierzchołka korzenia nie toczy się proces zapalny.
Nie wszystkie rodzaje przebarwień zęba można rozjaśnić w tradycyjny zewnętrzny sposób.
Bardzo często licówka czy korona stają się rozwiązaniem.
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
Dzień dobry
Jeśli chciałaby Pani mieć piękne białe zęby mogę zaproponować Pani wybielanie wewnątrzkomorowe. Jest to metoda wybielania zębów martwych, np po leczeniu kanałowym. Jeśli zęby są w gorszym stanie istnieje możliwość wykonania licówek. Jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród gwiazd światowego formatu (wystarczy zobaczyć piękne uśmiechy np Toma Cruise’a, Catheriny Zety Jones czy choćby Cristiano Ronaldo). Inną możliwością jest wykonanie korony jednak jest to trochę bardziej inwazyjne. Wszystko zależy od tego w jakim stanie są Pani zęby. Na pewno wspólnie dobierzemy najlepszą metodę, tak aby mogła się cieszyć Pani pięknym uśmiechem przez długie lata. Zapraszam do umówienia się na wizytę.
Pozdrawiam
Joanna Flont
Bardzo proszę udać się na konsultację w gabinecie stomatologicznym aby właściwie ocenić i zaplanować leczenie. Pozdrawiam
Witam, dla zębów po leczeniu kanałowym można zastosować wybielanie wenętrzne. Czy to wystarczy, czy też trzeba będzie wykonać dodatkowe korekty kolory, to kwestia indywidualna.
Witam; sądzę, że korzystniejsze są korony, ale zapraszam do mojego gabinetu, wtedy ocenię leczenie kanałowe jedynek i poinformuję Pana co dla Pana jest najkorzystniejsze;
Pozdrawiam :)
Zdecytowanie korony. Licówki są cienkie i mogą nie przykryć ciemnego koloru zębów.
Witam! Możliwości jest kilka, mało inwazyjny - wybielenie od wewnątrz zęba i odbudowa materiałem kompozytowym, lub rozbudowa do dalszego etapu oszlifowania pod licówki, lub jeżeli technicznie nie ma możliwości wykonania licówek bardziej inwazyjne szlifowanie pod koronę protetyczną. Najkorzystniejsze jest maksymalne zachowanie tkanek pani zęba, + dla estetyki najlepsza jest licówka. Jednak jeżeli ząb jest za mocno zniszczony wyjściem jest korona protetyczna. Pozdrawiam!
Witaj,
Jeśli zęby są przebarwione i maja liczne wypełnienia zalecam korony pełnoceramiczne lub na cyrkonie. W tym przypadku będą spełniać przede wszystkim rolę ochronną przed złamaniem zęba, co w przypadku zębów po leczeniu kanałowym może się przytrafić. Dodatkowo efekt estetyczny będzie korzystniejszy przy koronach protetycznych nawet jeśli nie zdecydujesz się na wybielanie wewnętrzne - niekiedy zalecane, ale ma tez swoje wady i możliwe powikłania-jak resorpcja-czyli rozpuszczanie zęba. Wszystko zależy od sytuacji. Natomiast licówki zalecane są do zębów z nieuszkodzonym szkliwem lub niewielkimi wypełnienianimi. Pozdrawiam i życzę powodzenia Aleksandra Bąk
Wybielenie zęba leczonego kanałowo jest możliwe. Jedynym problemem jest możliwość resorbcji korzenia zęba po wybielaniu - jest to bardzo rzadkie powikłanie jednak trzeba się z nim liczyć podejmując decyzją co do sposobu leczenia. Jeśli w zębie obecne jest duże wypełnienie może okazać się że porcelanowa licówka/korona jest najlepszym rozwiązaniem. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam