Wydaje mi sie" jestem pewien" mam paranoje jak to leczyc? Ciagle mysle tylko o jednym ze zona mnie z

3 odpowiedzi
Wydaje mi sie" jestem pewien" mam paranoje jak to leczyc? Ciagle mysle tylko o jednym ze zona mnie zostawi i znajdzie innego nie dopuszczam do siebie takiej mysli a jednak nie moge przestac. mam ataki placzu. ciagle ja kontroluje wiem ze to zle ale nie moge orzestac. sprawdzam jej wszystko i na sile chce cos znalesc. spradzam poczte portale spolecznosciowe a nawet telefon. w glowie mam tylko jedno. chwilami staram sie ogatnac ale za chwile znowu siegam po telefon i sprawdzam. jak mam sobie z tym sam poradzic??? pomocy?!
Witam, paranoja to rozpoznanie kryzysu psychicznego i wymaga postawienia diagnozy przez specjalistę. Są inne możliwości np. zaburzenie nerwicowe, z narastającymi lękami w relacji partnerskiej. Jeśli jest Pan z okolic Wrocławia, to zapraszam na konsultację, gdyż jedno i drugie jest cierpieniem do wyleczenia i wymagającym leczenia. Ustalimy odpowiedni dla Pana plan terapeutyczny. pozdrawiam

Witam, jesli ma Pan poczucie, że utracił kontrolę nad swoimi myślami/ zachowaniem i próby samodzielnego rozwiązania problemu nie przyniosły skutku, to myślę, że dokładne badanie psychiatryczne oraz odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne i/lub psychoterapeutyczne mogą poprawić Pana samopoczucie.
Samodzielne poradzenie sobie z takim problemem jest bardzo trudne. Proponuje skorzystać z pomocy psychiatry , który będzie mógł ocenić skale problemu i ewentualnie wdrożyć farmakoterapię lub skierować do psychologa.