Wydaje mi się że jestem bi ale chodzę do szkoly katolickiej gdzie nie jest to akceptowalne. Większoś

3 odpowiedzi
Wydaje mi się że jestem bi ale chodzę do szkoly katolickiej gdzie nie jest to akceptowalne. Większość moich przyjaciół i rodziny też nie będzie zadowolona z takiego obrotu spraw, co mam zrobić? Kryć się z tym?
Dzień dobry, to naprawdę bardzo dobre, że zastanawiasz się nad tym kim jesteś. Właśnie w wieku dojrzewania najmocniej to odkrywamy, wtedy odpowiadamy sobie na pytanie: kim ja jestem? Czyli poznajemy swoją tożsamość. Jednym z jej elementów jest nasza seksualność. W medycynie od dawna wiemy, że tożsamość seksualna (a dawniej mówiliśmy orientacja) biseksualna jest tak samo zdrowa jak tożsamość heteroseksualna, aseksualna czy homoseksualna. One wszystkie są w porządku. Z Twojej wiadomości czytam, że wiesz, że niektórzy inaczej reagują inaczej na tożsamości hetero i niehetero. Te reakcje bywają przykre, a nawet niebezpieczne. Nie powinno tak być, jest to po prostu niewiedza, dyskryminacja, przemoc. Pamiętaj, że to Ty decydujesz komu o tym opowiesz, nie musisz mówić tego wszystkim wokół. Możesz powiedzieć tylko zaufanej osobie, możesz najpierw wybadać jaki stosunek do osób niehetro ta osoba ma. Jeśli nie masz ani jednej takiej osoby wokół siebie, a chcesz o tym porozmawiać, możesz skontaktować się z którąś organizacją wspierającą nastolatki, ze szkolną psycholożką, z młodzieżowym telefonem zaufania 116 111.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Super, że odkrywasz swoją seksualność. Nie jest to nic złego, jest to coś normalne. Nauka od dawna dowodzi, że tożsamość seksualna jest czymś do czego dochodzimy, odkrywamy. Gdy przychodzi odpowiedni czas, możemy się nią dzielić z innymi ludźmi. Pamiętaj że to ty decydujesz o tym czy się ujawnić czy nie. Nikt inny nie ma prawa tego zrobić za ciebie. Rozumiem że środowisko w którym obecnie jesteś jest niesprzyjająca w kontekście twojej tożsamości seksualnej. Mniej na uwadze to, jak pisałem wcześniej, że to nic złego. Świecie nie ma jednej słusznej tożsamości seksualnej. Może już Mmmm Mmmm taki Mmmm tak się rozwijać. Pamiętaj o wszelkie go rodzaju grupach Młodzieżowych wspierających osoby nie identyfikujących się jako hetero normatywne. To między innymi KPH, Lambda. Jest też młodzieżowy numer telefonu zaufania oraz niebieska linia. Tam znajdziesz odpowiednią bezpłatną pomoc gdy tylko tego będziesz potrzebować.
Cześć! Postaram się jak najkrócej odnieść się do Twojego pytania. Widzę, bo czytam, że obracasz się w systemach, które podejrzewasz o brak akceptacji Twojej orientacji. W pierwszej kolejności zastanowiłabym się co Ci podpowiada, że tak mogłoby się zdarzyć, a następnie wyważyć czy konsekwencje ujawnienia swojej orientacji będą przewyższać niewątpliwe korzyści. Zwróć się ku swoim największym potrzebom. Ustal co jest w tym wszystkim dla Ciebie najważniejsze. To trudna decyzja i potrzeba do niej gotowości. Widzę, że jakiś element tej gotowości w Tobie już jest. Wobec tego zbadaj warunki. Zaufaj swojej intuicji.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.