Wydaje mi się, ze moja dziewczyna ma zaburzenia osobowości, typ osobowości impulsywny. Bardzo szybko

2 odpowiedzi
Wydaje mi się, ze moja dziewczyna ma zaburzenia osobowości, typ osobowości impulsywny. Bardzo szybko potrafi z normalnego stanu przejść do stanu rozwścieczenia z powodu błahych rzeczy. Jest bardzo ambitną, atrakcyjną dziewczyną, która bardzo przykłada się do wykonywanego zawodu, przez co całe ciśnienie, które gromadzi się w niej w pracy jest wyładowywane w domu. Do tego dochodzą moje problemy (zbyt mała pewność siebie, częsty brak poczucia własnej wartości). Czuję się mocno ograniczony, boje się wyrażać własne emocje i zauważyłem, ze mocno ograniczyłem kontakt z większością znajomych, z którymi kiedyś spędzałem regularnie czas. Kiedy zaproponowałem wspólna wizytę u psychologa, powiedziała, ze Ona absolutnie tego nie potrzebuje i ze „jak chcę to mogę iść sam”. Bardzo mi na niej zależy, nie chciałbym jej stracić, ale ostatnio słyszę ciagle oskarżenia, ze wszystko jest z mojej winy i ze coś robię zle. Przed zakończeniem tego odciągają mnie również zobowiązania (kredyt), które są wspólne. Nie wiem jaki zrobić następny krok. Czy jest sens walczyć o ten związek? Za każdym razem, gdy Ona się na mnie obraza, to ja muszę wyjść z inicjatywa, żeby wszystko sobie wyjaśnić, wziąć cała winę na siebie, słuchać wyzwisk, grożenia, ze się rozstaniemy. Zauważyłem, ze zaczynam się aż tak denerwować na sama myśl o tym, ze ręce zaczynaja mi się trząść, nie jestem w stanie nic powiedzieć i bardzo ciężko mi się uspokoić.
Nie wymagam oczywiście rozwiązania sytuacji, natomiast bardzo bym chciał poznać Państwa opinie na ten temat. Czy ja przesadzam i jestem na tyle trudnym człowiekiem, ze te sytuacje budzą w niej tak skrajne emocje? Jest jakiś sposób na to, żeby poprawić tę sytuację? To wszystko trwa już około 2 lata.
Pozdrawiam, Michał
Dzień dobry,
rozumiem, że wspólne spotkanie ze specjalistą nie jest możliwe, ale możliwe jest w takim razie aby pan skorzystał z takiego wsparcia. Z pana wiadomości wynika, że zastanawia się pan nad różnymi możliwościami i wkłada dużo wysiłku w te działania. Spotkanie z psychologiem/psychoterapeuta będzie dobra okazja, żeby spróbować odpowiedzieć sobie na zadawane pytania.

Dzień dobry,
Panie Michale, dziękuję za podzielenie się Pana historią, to świetnie, że szuka Pan pomocy i wsparcia. Rozumiem, że trwanie przez 2 lata w takiej sytuacji może być dla Pana bardzo trudne.
Niestety ciężko jednoznacznie dać odpowiedzi na Pana pytania. Zachęcam jednak do tego, by skontaktować się z psychologiem i popracować nad odpowiedziami na pytania, które Pana nurtują.
Takie spotkania pozwolą też Panu na pracę nad zbudowaniem większej pewności siebie, która może przełożyć się na Pana samopoczucie i osąd sytuacji. Kolejną sprawą jest z pewnością nauczenie się asertywnego stawiania granic tak, by nie pozwalał Pan na wyzwiska, groźby i inny rodzaj agresji.
Dodatkowo, ważnym aspektem jest też sieć wsparcia - może Pan odnowić pewne kontakty i budować swoją "wioskę wsparcia", która pomoże Panu na codzień radzić sobie z trudnościami doświadczanymi w obecnej relacji.
Życzę powodzenia w zawalczeniu o swoje szczęście!