Wymieniłem ciemne wypełnienie w górnej czwórce z pobudek estetycznych, ząb nigdy nie bolał. Po zabie

1 odpowiedzi
Wymieniłem ciemne wypełnienie w górnej czwórce z pobudek estetycznych, ząb nigdy nie bolał. Po zabiegu odczuwałem punktowy ból co uznaje się za normalne, ale po dwóch tygodniach nic się nie zmieniło więc miałem robioną korektę wysokość która też nic nie pomogła. Po trzech kolejnych tygodniach poprosiłem o zwiększeniem warstwy wypełnienia co zmniejszyło odczuwalny ból, ale nie zniwelowało. Dałem sobie miesiąc by ząb mógł sam się "wyleczyć". Aktualnie po ponad dwóch miesiącach udałem się do innego gabinetu w którym zostało wykonane zdjęcie na którym widać jedynie to że ząb jest całkiem zdrowy i nie występuje żaden problem. Dodatkowo zostało obniżone wypełnienie i wypolerowane. Minął dzień, a ząb boli dwukrotnie mocniej (tylko przy nacisku) i jest wrażliwy na zimne powietrze co wcześniej nie występowało. Nie wiem już co robić, leczenie kanałowe jest mi odradzane bo wedle specjalisty jest całkowicie zdrowy, a taki zabieg ma swoje konsekwencje estetyczne co również mnie zniechęca. Proszę o poradę co mogę zrobić w własnym zakresie bo chodzenie od gabinetu do gabinetu to strata czasu i pieniędzy, w leczenie kanałowe traktuję jako ostateczność.
Jedną z przyczyn może być bardzo cienka warstwa tkanek zęba oddzielających dno ubytku od miazgi (żywej części zęba zawierającej naczynia krwionośne i nerwy). Być może dochodzi do podrażnienia miazgi. W takiej sytuacji należy zastosować materiał Biodentine, który pobudzi miazgę do regeneracji i produkcji zębiny reparacyjnej, która zwiększa grubość tkanek oddzielających dno ubytku od miazgi. Stosunkowo niewiele gabinetów stosuje ten materiał, dlatego najłatwiej będzie szukać informacji w cenniku na stronach internetowych albo kontaktować się telefonicznie.
Sugeruję wizytę: Konsultacja stomatologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.