Wynik badania rezonansu magnetycznego gruczołu krokowego , czy czeka mnie biopsja? wiek 51 lat PSA 9

2 odpowiedzi
Wynik badania rezonansu magnetycznego gruczołu krokowego , czy czeka mnie biopsja? wiek 51 lat PSA 9,7 od pół roku nie maleje i nie rosnie.Gruczoł krokowy o wym. 58x60x68mm znacznie powiększony wpuklający się w obrebie pecherz moczowego.Niejednorodnej intensywnosci sygnału niejednorodnie wzmacniajacy sie po kontrascie.W strefie centaralnej rozsiane głównie w płacie lewym drobne torbiele o sr. 5 mm.Ewidentnych zmian ogniskowych podejrzanych o neo w obrebie gruczołu krokowego nie stwierdza sie.Pęcherzyki nasienne symetryczne nie powiększone.

Pacjent 51
Niestety, opis tego rezonansu jest nieco słaby. Istotne jest, gdzie i na jakim sprzęcie badania zostało wykonane oraz kto to badanie opisał.
Sugeruje porozmawiać ze swoim urologiem, by ten wyjaśnił Panu o co chodzi... oraz co to jest protokół PIRADS.

w zacytowanym fragmencie badania nie ma żadnych danych sugerujących konieczność biopsji. Ale cytat to o wiele za mało. Trzeba się skonsultować z urologiem z pełnym wynikiem, żeby ustalić czy jest wiarygodny. To samo się dotyczy PSA, trzeba ustalić z czego wynika podwyższenie- to nie musi być nowotwór. Proszę zgłosić się na konsultację urologiczną.