Wynik tympanogramu i problemy laryngologiczne u dziecka

2 odpowiedzi
Witam. Mój trzyletni synek boryka się z przerośniętym trzecim migdałkiem i ma powiększone przednie migdały podniebne (klasa III). Przy ostatnim badaniu tympanogramem wyszło w prawym uchu: tymp width 231daPa, mid ear preasurre - 289daPa, ear wolume 0,54ml, compliance 0,22ml. Według wykresu wychodzi typ B (moim okiem). Czy to może oznaczać zapalenie? Synek czeka na operacje migdałków. W lewym uchu na małą przetokę, z której po naciśnięciu wypływa ropna śmierdząca wydzielina. Niestety częstym problemem jest wydzielina spływająca do gardła, która tworzy mu gule. Proszę o poradę.
Na podstawie powyższego opisu są wskazania do leczenia operacyjnego - szczegóły do omówienia z lekarzem operatorem
Pozdr
Stanisław Nitek

W czym mogę Pani pomóc? To raczej krzywa C. Proszę zoperować dziecko. Dolegliwości powinny ustąpić. Osobnym problemem jest przetoka. Gdzie Pani uciska? Skąd wypływa ropna śmierdząca wydzielina?