Wynik USG po rekonstrukcji Achillesa

2 odpowiedzi
14.01.2017 przeszedłem operacje ścięgna Achillesa, które było prawie całkowicie zerwane. Po 7 tygodniach rehabilitacji było wszystko dobrze aż do drugiego urazu, który miałem w domu 2tyg temu. Chirurg, który mnie operował stwierdził ponowne naderwanie jednak nie chciał mnie ponownie operować. 22.03 to 2 tyg. po ponownym urazie byłem na USG czy mógłbym prosić o opinię? Czy powinienem się obawiać zwyrodnień lub jakichkolwiek problemów z chodzeniem? Czy w przyszłym sezonie będę mógł wrócić do jazdy na nartach i jaki czas orientacyjnie może zabrać zagojenie urazu?

Badanie USG wykonano aparatem: LOGIQ F8
Wynik badania:
USG Achillesa prawego: małe zwapnienie w części dalszej przyczepu ścięgna poza tym przyczep ścięgna prawidłowy. Widoczne zespolenie kikutów ścięgna na wysokości środka blizny skórnej, bez retrakcji, prawidłowe oraz liczne echa szwów chirurgicznych w obrębie ścięgna bez odczynu zapalnego wokół. OK. 1,19cm dystalnie od miejsca zespolenia widoczna strefa bezechowa w części głębokiej bocznej ścięgna, wielskość 0.2x c-0.3x0,16 cm, ścięgno proksymalnie i dystalnie pogrubiałe, z zatartą strukturą włókien, rozproszonymi małymi strefami bezechowymi, ścięgno po stronie pocznej pogrubiałe, z obecną wąską strefą bezechową na wysokości uszkodzenia, najpewniej małym krwiakiem. Trakcja ścięgna widoczna, czynnościowo bez poszerzenia ubytku. Uszkodzenie widoczne dystalnie do końca podłużnego szwu mocującego. Obrzęk tkanek miękkich na wysokości uszkodzenia. Struktury trójkąta Kagera prawidłowe.
Wnioski: stan po rekonstrukcji Achillesa, częściowe poprzeczne naderwanie pasma ścięgna z retrakcją 0.2 cm, zlokalizowane dystalnie do miejsca rekonstrukcji. Obrzęk ścięgna.
Osobiście polecam wsparcie gojenia za pomocą płytkopochodnych czynników wzrostu lub komórek macierzystych

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jednym z podstawowych zadań pracy lekarza jest udzielanie porad w związku z leczeniem. Dodatkowo jest to zazwyczaj źródło zarobkowania. Proponuję udać się do gabinetu ortopedycznego.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.