Wyniki kolonoskopii

3 odpowiedzi
Wynik kolonoskopii : Drobne wycinki jelita grubego z obecnością nacieku zapalnego z komórek jednojądrowych i granulocytów obojętnochłonnych .Grudki chłonne. Obraz niespecyficzny - nie wyklucza NCHZJ.
Konieczna korelacja obrazu z danymi klinicznymi oraz wycinkami z błony śluzowej odbytnicy.
Mam pytanie co to oznacza , bo nie zbyt zrozumiałem lekarza co mam teraz robić? ;rektoskopie czy gastroskopie? Już mi się to wszytko miesza , że zapomniałem na co teraz umówić termin.Nie mogę też zapytać ponownie lekarza , bo wyjechałem już do pracy za granicę ,a chciałbym już umówić termin. Proszę o odpowiedź.
Dodatkowo mam też termin na usunięcie torbiel włosowa ,czy poddać się zabiegowi ?czy ma to związek z NCHZJ
Witam, niestety na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez zbadania pacjenta i bez przeglądnięcia badań. Zalecam wizytę u gastrologa. Jeśli chodzi o torbiel włosowatą jest to osobna jednostka chorobowa. Po wcześniejszej wizycie u gastrologa można się poddać zabiegowi.

Witam! Przepraszam za późną odpowiedź /urlop/ - zapraszam do proktologa. Pozdrawiam Marek Dotka
MA Pan opisane w 2 zdaniu co należy robić: konieczna korelacja z danymi klinicznymi. Taką ocenę może wykonać gastrolog lub proktolog, a co do torbieli to ocenia takie schorzenia proktolog. Zapraszam na badanie i będzie Pan wiedział co dalej robić. Pozdrawiam serdecznie.