Wypadanie włosów u dziecka po narkozie

5 odpowiedzi
Witam. Moja córka jest po usunięciu migdała 3. Miała znieczulenie całkowite, tzn. była uśpiona. Po jakiś 3 tygodnia od zabiegu zaczęły jej strasznie wychodzić włosy. Dostaje biostyminę i dodatkowo Vibowit. Poza tym zakupiliśmy w aptece specjalny szampon dla dzieci i odżywkę, jednak nadal nie ma poprawy. Dodam, że zabieg odbył się 21.02.2017r. Córka zawsze miała grube i gęste zdrowe włoski, owszem wypadały jej co jakiś czas ale nigdy nie do tego stopnia co się dzieje teraz. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Katarzyna
Szanowna Pani
zapraszam na wizytę wraz z dokumentacją córki (wypis ze szpitala lub inna karta informacyjna po wykonanym zabiegu).
Pozdrawiam!
Dr ARW

Na wypadanie włosów składa się wiele czynników, ale najczęstszym jest stres ( w tym przypadku pozabiegowy, pobyt w szpitalu itp.) Proponuję odczekać pewien okres (6-8 tygodni) i poddać dziecko obserwacji. Jeżeli stan nie unormuje się, wtedy kon. dermatologiczna (badanie włosów - trichogram i skóry głowy). Obecnie najwyżej preparaty wielowitaminowe.
Efektem ubocznym narkozy lub stresu związanego z zabiegiem może być utrata włosów. Sytuacja może się uspokoić po pewnym czasie ale może też niestety się dalej nasilać. Sugeruję badanie trychoskopowe w celu ustalenia stanu włosów i przyczyny ich utraty. Po diagnostyce będzie można podjąć decyzję o sposobie leczenia. Nie napisali Państwo nic o wieku dziecka, to też utrudnia udzielenie porady. Proszę zwrócić się do lekarza dermatloga specjalizującego się w trychologii. W Poznaniu mogę polecić dr. Dominika Mikiela.
Dzień dobry, zapraszam Państwa z córką na konsultację
Tego typu objawy są bardzo typowe po znieczuleniu ogólnym, problem powinien sam się uspokoić po 1-2 miesiacach, leczenie wydaje mi się adekwatne.