wyrwanie resztek po zniszczonych zębach i założenie implantów

4 odpowiedzi
Witam, ostatnio straciłem dwa zęby, zostały resztki, bardzo boję się, pewnie jak wielu, wizyty.
Powinienem zrobić porządek z tymi zębami, bo są już nie do odratowania. Miałbym do wstawienia 3 zęby. Dwa z prawej strony w dolnej szczęce, a trzeci w górnej po lewej.
Chciałbym mieć pewność,że nie poczuje żadnego bólu, zazwyczaj jestem odporny,ale przy zębach niestety nie.
Witam serdecznie
Rozumiem Pana obawy. Przed zaplanowaniem leczenia wskazana jest wizyta + aktualne zdjęcie panoramiczne RTG,żeby ocenić oraz stopień zniszczenia zębów. Ekstrakcje zębów przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, po całkowitym znieczuleniu obszaru w którym będzie odbywać się ekstrakcja (usunięcie zęba). Po usunięciu czasami jest odczuwalny dyskomfort,ale jest on przejściowy. Wszystko zależy od wyjściowej sytuacji oraz od higieny jamy ustnej, niemałoważne są ewentualne współistniejące choroby, które czasami mogą wpływać na gojenie się tkanek.
Aby rozwiać Pana wątpliwości zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu, na której ustalimy plan leczenia.
Pozdrawiam
Anna Zinczenko

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Całkowity brak bólu w czasie zabiegu zapewnia znieczulenie ogólne, aczkolwiek warto spróbować znieczulenia miejscowego, które również jest skuteczne.
Witam, zabiegi usuwania zębów wykonywane są w znieczuleniu miejscowym - oznacza to, że nie będzie Pan czuł bólu a jedynie dotyk, ucisk. Tego typu procedury są zawsze stresujące dla pacjenta jednak przy spokojnej i miłej atmosferze połączonej z premedykacją możliwe do wykonania nawet u najbardziej bojących się pacjentów - zapraszam!
Przy obecnych znieczuleniach o bólu nie może być mowy.Jeśli obawia się Pan samego znieczulenia - proszę poszukać gabinetu z urządzeniem Wand.Jest to urządzenie komputerowo i bezboleśnie aplikujące znieczulenie.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.