Wysięk z kaletki barku

2 odpowiedzi
Witam serdecznie!W 2011 roku zachorowałam na raka piersi i przeszłam podskórną amputację piersi prawej z jednoczesną rekonstrukcją przy użyciu implantu metodą Navy. Po 5 tygodniach „” zwijania się z bólu/ wizyty u lekarza co 2 dni/ trafiłam do szpitala, gdzie przeszłam paciorkowca, a następnie „” ewakuację implantu. Po dwóch latach wrzesień 2013 r. doszło do wznowy raka w bliźnie pooperacyjnej, gdzie przeszłam kolejną operację, a następnie radioterapię – 30 dni /zakończone oparzeniem III stopnia/. Jednocześnie już przy 1 operacji usunięto „” wartownika„” z węzłami chłonnymi. Od kwietnia ubiegłego roku cierpię na potworne bóle w ramieniu tej ręki, gdzie stwierdzono po wykonaniu USG, że „” w kaletce pod barkowej prawej widoczny jest hipoechogieniczny płyn o wymiarach 13x4x6mm/ najpewniej wysięk/zapalenie kaletki pod barkowej.
Przyjmowałam leki, które nie przyniosły poprawy, a następnie 3 krotne wstrzyknięcie 1 amp. Diprophos i 1/2 Lignokaini do stawu barkowego w przestrzeń pod barkową. Zabieg ten uśmierzał ból na kilka dni po czym powracał. Po ostatniej blokadzie, w drodze do domu straciłam przytomność. Neurolog stwierdził, że przyczyną były „”blokady„”, które w leczeniu raka – terapia zastępcza – nie powinny być zastosowane.
Obecnie potworne bóle ramienia nie pozwalają mi normalnie funkcjonować. Fizykoterapia nic nie pomogła.
Bardzo proszę o podpowiedz co można w tej sprawie jeszcze zrobić.
Przepraszam, za tą całą historię, ale po prostu boję się, że mogę pominąć coś, co dla mnie jest błahe, a dla Pana doktora podstawą do udzielenia kompetentnej odpowiedzi.

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Bożena
Witam!
Przepraszam za tak późną odpowiedź, dopiero po długim czasie otrzymałem Pani pytanie.
W Pani przypadku wyjściem z sytuacji jest usunięcie wysięku z kaletki pod kontrolą USG i ewentualne podanie leków, które mogą być podawane w Pani przypadku (SportVis- kwas hialuronowy). Według mojego doświadczenia jest to postępowanie zdecydowanie skuteczne. Jeśli jednak dolegliwości będą się utrzymywać wskazane będzie wykonanie artroskopowego odbarczenie przestrzeni podbarkowej (zabieg).
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

Szanowna Pani Bożena
Bardzo mi przykro z powodu Pani historii - nie są one miłe dla Pani / ani dla mnie lekarza
Iniekcje sterydowe - rozumiem były środkiem "coś za coś", fizykoterapię z powodu nowotworu ma Pni ograniczoną do minimum.
Pozostało bardzo mało rzeczy nieinwazyjnych.
Po pierwsze może Pani wygrzewać bark czy to ciepły prysznic, czy też termofor, czy lampa typu solux.
Drugim sposobem jest próba leczenia operacyjnego: - artroskopia barku - oczyszczenie przestrzeni podbarkowej - i to może przyniesie skutek
Pani choroba podstawowo - bardzo ogranicza ortopedów w działaniu
Życzę dużo zdrowia. Mam nadzieję, że chociaż minimalnie pomogłem. Serdecznie pozdrawiam
Ireneusz Czerniec