Wystająca rzepka w kolanie oraz koślawość kolana
4
odpowiedzi
W 2010 roku (miałam wtedy 13 lat) miałam wypadek na nartach gdzie noga została obrócona w udzie o 180 stopni. Leżałam w gipsie na obu nogach przez kilka miesięcy. Po zdjęciu gipsu niekompetentna pielęgniarka zgięła mi nogę w udzie, a była to noga po kilku miesiącach leżenia w gipsie.Ból był ogromny jednakże lekarz zapewniał mnie, że ten incydent nie będzie miał wpływu na stan kolana ani uda w mojej nodze. Niestety od czasu wypadku, mimo że uczęszczałam na rehabilitację po urazie, zauważam wpadanie kolana do środka przy chodzeniu, a także jest widoczna róznica między lewą nogą a prawą. Rzepka w lewej nodze usytuowana jest prawidłowo, natomiast w prawej nodze dość mocno wystaje. Dodatkowo chodzę na zajęcia fitnessu i nie wiem czy mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia, czy nie pogłębią one wpadania kolana do środka i wystawania rzepki? Oprócz skutków wizualnych nie przeszkadza mi to bardzo, lecz chciałabym się spytać czy stan ten może się pogłębiać, a w konsekwencji doprowadzić do jakichś poważnych uszkodzeń? oraz czy ten problem mógł być spowodowany niekompetentym postępowaniem pielęgniarki?
Proponuję zadać to pytanie w ośrodku gdzie byłaś leczona.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Trudno jest mi odpowiadać na pytania bez badania pacjenta. Zapraszam na wizytę, na pewno postaram się pomóc
Uraz mógł doprowadzić do uszkodzenia więzadeł pobocznych kolana i troczków rzepki. Aby postawić trafną diagnozę trzeba dokonać oceny układu narządu ruchu. Badanie fizykalne i badania dodatkowe takie jak RTG stawów kolanowych na stojąco, USG, MRI są niezbędne do zaprojektowana celowanego leczenia. Ortopeda po analizie w/w odpowie czy dane uszkodzenia kwalifikują się do operacyjnej poprawy biomechaniki kolan. Nawet jeśli tak to niezbędna będzie dobrze dobrana rehabilitacja w oparciu o zrozumienie problemu geometrii i biomechaniki stawów.
Pamiętajmy, że nie leczymy "efektów wizualnych" tylko funkcję narządu ruchu i zapobiegamy nadmiernemu zużywaniu.
Pamiętajmy, że nie leczymy "efektów wizualnych" tylko funkcję narządu ruchu i zapobiegamy nadmiernemu zużywaniu.
W zależności od rodzaju występujących zaburzeń mogą występować wskazania do ograniczenia niektórych ćwiczeń. Opisywany stan jest następstwem urazu, a nie działania pielęgniarki. Co do rokowań konieczne byłoby postawienie diagnozy i stwierdzenie z czego wynikają opisywane objawy.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.