Z kim skonsultować zmarszczkę na twarzy po operacji mózgu?
4
odpowiedzi
Od kilku lat cierpię na zaawansowaną epilepsję, jestem po dwóch operacjach mózgu (zabiegi z elektrodami - to wszystko było w Niemczech, trudno mi to przetłumaczyć). Po ostatnim zabiegu zrobiła mi się zmarszczka po jednej stronie ust. Bardzo głęboka - jak bruzda. Chciałabym się tego pozbyć, jednak nie wiem, do jakiego lekarza się udać. Do specjalisty medycyny estetycznej, czy może kogoś, kto by zdiagnozował, czy tam nie ma jakiegoś uszkodzenia nerwu? Chciałabym, żeby ktoś sprawdził, co powoduje tę bruzdę, bo zwykła zmarszczka to nie jest. Może to jakieś częściowe porażenie mięśnia? Z kim powinnam to skonsultować?
Moim zdaniem powinna Pani zacząć od konsultacji neurologicznej i wykluczenia ewentualnego porażenia nerwu twarzowego. Dopiero później można podjąć decyzję o konsultacji w zakresie medycyny estetycznej.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę skonsultować sie w tej sprawie z lekarzem neurologiem. Jeżeli nie bedzie przeciwskazań neurologicznych prosze się skonsultawac z lekarzem medycyny estetycznej aby zaproponowal Pani mozliwe sposoby skorygowania tej zmarszczki. Prawdopodobnie bedzie można ją wypełnić kwasem hialuronowym.
Dzień dobry, proponuję konsultację u lekarza medycyny estetycznej ktòry będzie mògł od razu zaproponawać leczenie ( niestety jeśli jest to problem neurologiczny i tak możemy tylko niwelować skutki estetyczne a nie regenerować uszkodzone nerwy i mięśnie ) pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Proponuję wizytę u neurologa i/lub lekarza medycyny estetycznej, który najlepiej doradzi czy i w jaki sposób taką bruzdę można wypełnić i choć częściowo zniwelować.
Eksperci
Podobne pytania
- Witam, Jestem już ponad 7 lat po operacji guza móźdźku i IV komory mózgu. Obecnie mam 23 lata. Mam porażony główny nerw twarzowy przez co nie mam po lewej stronie czucia. W trakcie operacji nie miałem zeszytej w głowie tej rany tylko założona specjalną siatkę, którą mam do dzisiaj. Mam również zaburzoną…
- Panie Doktorze. Ojciec jest w bardzo ciężkim stanie. Okazuje się, że ma problem z tętnicą pnia mózgu, której ponoć nie można operować. Wywołany udar powoduje zaburzenia oddychania, a wręcz utratę oddechu (następuje wówczas reanimacja). Czy jest ratunek w takich przypadkach?
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 3 pytań dotyczących: operacja mózgu
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.