Z powodu urazu nadgarstka (wydarzyło się to 08.05) miała zlecony rezonans magnetyczny (przez ten cza

3 odpowiedzi
Z powodu urazu nadgarstka (wydarzyło się to 08.05) miała zlecony rezonans magnetyczny (przez ten czas miałam cały czas rękę w ortezie - lekarz podejrzewał złamanie kości łódeczkowatej). Opis rezonansu jest następujący:
OPIS: Nasady dalsze kości promieniowej i łokciowej oraz kości nadgarstka zmian nie wykazują, sygnał ich szpiku prawidłowy. Ustawienie kości w stawach nadgarstka prawidłowe. Chrząstka stawowa w obrębie nadgarstka i stawów promieniowo-, łokciowo-nadgarstkowych bez widocznych odchyleń od normy. Prawidłowa ilość płynu w stawach nadgarstka. Ścięgna mięśni prostowników i zginaczy bez zmian, ich pochewki bez nadmiaru płynu. Podejrzenie uszkodzenia części błoniastej (proksymalnej) więzadła łódeczkowato-księżycowatego, część grzbietowa i dłoniowa nieuszkodzone. Nieduża perforacja/pęknięcie w obrębie chrząstki trójkątnej. LTL nieuszkodzone. Sygnał i szerokość nerwu pośrodkowego oraz łokciowego w normie.
WNIOSKI: Nie widać szczeliny złamania ani obrzęku szpiku w obrębie kości łódeczkowatej. Nieduża perforacja/pęknięcie w obrębie chrząstki trójkątnej. Podejrzenie uszkodzenia częścibłoniastej (proksymalnej) więzadła łódeczkowato-księżycowatego.
Co oznacza taka kontuzja i czy w tym przypadku mogę wrócić do treningów (trenuję pole dance)?
Pozdrawiam serdecznie
Witam. Wynik rezonansu magnetycznego nie wykazuje znacznych odchyleń, ale również nadgarstek koniecznie wymaga badania lekarskiego celem wykluczenia niestabilności.
pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jesli nie ma niestabilnosci to tak.Kazde uszkodzenie wiezadel nalezy traktowac powaznie.Bez badania postawienie diagnozy na podstawie mri nie musi byc rozstrzygajace o rokowaniu.Wazny jest mechanizm urazu,sila urazu,czas trwania bolu.
Wg opisu badania obrazowego doszło do uszkodzenia tkanek miękkich, taka kontuzja goi sie przeciętnie przez okres 6 tygodni i zazwyczaj podlega leczeniu zachowaczemu w unieruchomieniu, a następnie fizjoterapii usprawniającej i przeciwbólowej, zbyt wczesne rozpoczęcie wysiłku fizycznego może prowadzić do uszkodzenia wtórnego i częstych nawrotów kontuzji

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.