Z uwagi na wykryta u mnie bakterię Enterococcus faecalis 10^4, zalecono pobranie z po

2 odpowiedzi
Z uwagi na wykryta u mnie bakterię Enterococcus faecalis 10^4, zalecono pobranie z posiewem nasiania duomox 2 x 1 - 15 dni + probiotyk, wcześniej jeszcze flukonazol jednorazowo, Nolicin 2 x 1 - 10 dni. Nic to nie pomgło.

Czy jest możliwość aby zaatakować bakterię będącą w posiewie antybiotykami i zobaczyć które są skuteczne, następnie przygotować na bazie wyników specjalną szczepionkę (szytą na miarę) mająca w sobie te antybiotyki które zabiły moją bakterię?

Dotychczasowe antybiotyki które pobrałem tylko wyniszczyły mój organizm (codzienny ból w lewym jądrze i na wejściu cewki moczowej oraz praktycznie brak snu - tylko od 10:00 do 02:00 wcześniej spałem całą noc i nie było z ty problemu)

Czy jest praktykowana taka szczepionka lub inne celujące rozwiązanie?

Wyniki posiewu wskazują wrażliwość na amoksycylinę, piperacylinę z dodatkiem lub bez dodatku kwasu klawulanowego oraz cefalosporyny
(ampicylina/sulbaktam, amoksycylina/kwas klawulanowy, piperacylina/tazobaktam).

Pozdrawiam serdecznie
Szanowny Panie,
1) posiew nasienia jest bardzo mało dokładnym badaniem. 2) Jeśli zażywał Pan antybiotyki bez poprawy to czy na pewno jest to sprawa infekcyjna? 3) Warto byłoby wykonać bardziej dokładne i precyzyjne badania mikrobiologiczne układu moczowo-płciowego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
10^4 bakterii w posiewie nasienia to ilość wynikająca prawdopodobnie z tego że okolica ujścia cewki moczowej zawsze zawiera bakterie. Wynik wcale nie oznaczą, że w nasieniu są bakterie.
Posiew nasienia jest tak bardzo mało skutecznym narzędziem diagnostycznym, że nigdy go nie zalecam. Moim zdaniem szkoda na to pieniędzy.
Myślę, że trzeba przemyśleć Pana objawy, zbadać Pana i dopiero zabrać się za leczenie. Jednak z podstawowych zasada medycyny: nie leczy się wyników, lecz pacjenta.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.