Za rok moja przyjaciółka bierze ślub i będę na nim świadkową. Mój chłopak podjął decyzję, że nie poj

2 odpowiedzi
Za rok moja przyjaciółka bierze ślub i będę na nim świadkową. Mój chłopak podjął decyzję, że nie pojdzie na niego, ponieważ będzie tam mój były partner, z którym nie jestem już od 2 lat i z którym nie utrzymuje kontaktu.
Czy powinnam pogodzić się z jego decyzją czy jego zachowanie nie jest na miejscu?
Jak sobie z tym poradzić?
Dzień dobry, wszystko zależy od znaczenia sformułowania "poradzić sobie" oraz tego jaki Pani ma dyskomfort w tym temacie. Na pewno warto porozmawiać z partnerem na temat tego jak i dlaczego tak reaguje i jakie emocje sprawiają, że reakcja jest tak zasadnicza. W przypadku braku spodziewanego efektu lub konstruktywnej dyskusji w tym temacie wskazana byłaby konsultacja u terapeuty par by omówić tę kwestię i mechanizmy za nią stojące. Dobrym rozwiązaniem dla partnera może być też konsultacja indywidualna. W Pani przypadku "poradzenie sobie" z tą kwestią polegałoby na przywróceniu zdrowej reakcji partnera na tę sytuację, w przypadku kiedy taka reakcja rzeczywiście byłaby adekwatna. Brak jednak danych na podstawie których można powiedzieć coś więcej - np. jakie jest tło dla takiego zachowania partnera, co zostało już poruszone, co się wydarzyło i jakie wyobrażenie ma partner o unikanej osobie czy sytuacji. To wszystko bardzo dobrze byłoby omówić ze specjalistą. Myślę, że osiągnęliby Państwo porozumienie pod okiem terapeuty. Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

Dzień Dobry, proponuje omówić szerzej ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam