zaawansowana astma

2 odpowiedzi
Witam. Mam pewien problem a mianowicie choruję na astmę pomaga mi tylko woda i fostex ale dziwi mnie to że podczas ataku tak mocno kaszle że czasami wymiotuję a po ataku mam drgawki trzęsą mi się ręce i całe ciało i mam chrypkę w gardle i problem z połykaniem nawet śliny - czy to normalne że mam aż tak silne ataki astmy - one nie są codziennie ale są ataki mam gdzieś tak co 3 miesiące
Mam 25 lat na astmę choruję od dziecka całe życie miałam problemy z oddychaniem kaszel itp. itd. niestety dopiero teraz trafiłam do pulmonologa ponieważ wcześniej lekarze nie chcieli mi pomóc :( Czy te silne ataki biorą się stąd że tyle lat nie miałam leczonej astmy oraz to że tak późno wdrożono leki ? Czy da się do perfekcji wyleczyć tą astmę tak żeby już nie istniała ?
Witam. Ataki astmy, szczególnie nasilne świadczą o słabej tzw kontroli astmy. W leczeniu tej choroby dążymy do wyeliminowania objawów, w tym duszności. Jeżeli choroba nie jest bardzo zaawansowana, szczególnie u ludzi młodych, zwykle udaje się osiągnąć ten cel. Nie jest to "wyleczenie astmy", ale tzw jej kontrola i utrzymywanie w postaci bezobjawowej. Jeżeli prowdzone jest w tej chwili u Pana leczenie specjalistyczne należy zakładać, że objawy te będą stopniowo ustępowały.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Astma jest chorobą przewlekłą, ale najczęściej pacjent nie odczuwa żadnych objawów na co dzień. Jednakże okresowo mogą występować zaostrzenia objawów w postaci uczucia duszność różnego stopnia, napadów męczącego kaszlu ( zwłaszcza u dzieci) lub/i świszczącego oddechu. Być może Pani astma jest źle kontrolowana przez leki brane profilaktycznie i konieczna jest zmiana preparatu po konsultacji z pulmonologiem lub alergologiem. Wskazane byłoby wykonanie spirometrii. Astmy nie da się "wyleczyć" ale dobrze dobrane leki spowodują znaczne zmniejszenie częstości zaostrzeń i łagodniejszy ich przebieg. Mam nadzieję, że w czasie napadów kaszlu przyjmuje Pani lek objawowy, np. Ventolin, Buventol, Berodual itp.? Jeśli nie, koniecznie trzeba taki lek mieć w domu i stosować na początku zaostrzenia.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.