Zabieg usunięcia włókniaka twardego

5 odpowiedzi
Dzień dobry! Kilka dni temu stwierdzono u mnie włókniaka twardego. Dostałam skierowanie do chirurga na usunięcie w/w dolegliwości, z powodu uciążliwego bólu. Na czym polega zabieg? Czy jest bolesny? na co się nastawić? Pozdrawiam
Szanowna Pani, włókniaki usuwa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym. Czuje Pani ukłucie igły, potem rozpieranie skóry, czasami szczypanie, Później nie czuje Pani bólu, ale czuje Pani pociąganie, dotyk. Nacina się skórę i usuwa włókniaka. Zakłada się kilka szwów. Tak właśnie przebiega zabieg. Pozdrawiam i zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Jeśli guzek jest niewielki, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym - dezynfekcja skóry, ukłucie, pieczenie, rozpieranie, niewielkie dolegliwości. Sam zabieg nie powinien sprawiać jakichkolwiek dolegliwości. Zwykle cięciem osełkowatym wycina się guzek w granicach zdrowej skóry i zakłada szwy skórne. Po zabiegu trzeba zmieniać sobie opatrunki, szwy zdejmowane są po 7 do 10 dni zależnie od wielkości i lokalizacji. Powodzenia.
Dzień dobry, zabieg nie jest bolesny natomiast nieco bolesne jest znieczulenie - ukłucie i uczucie rozpierania podczas podawania leku, pozdrawiam
Gdzie znajduje się zmiana ?. Zapraszam na bezpłatną konsultację
Zwykle zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, tzn. lek znieczulający podawany jest w okolicę zmiany strzykawką z igłą. Boli ukłucie igły oraz pojawia się uczucie rozpierania w na początku podawania leku. Lek znieczulający znosi uczucie bólu, czyli zabieg jest niebolesny. Zabieg polega na wycięciu włókniaka i zeszyciu rany. Szwy zdejmowane są po 7-14 dniach w zależności od okolicy, w której zabieg jest wykonywany (twarz, klatka piersiowa, kończyny). Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.