zaburzenia organiczne nastroju jaka to jest choroba ???

4 odpowiedzi
mam pytanie zabudzenia organiczne nastroju to jest choroba i jaka ??? lek tritico i lek ketrel na co to sa leki ??? proszę o odpowiedz
Szanowny(a) Panie/Pani,
organiczne zaburzenia nastroju to są zaburenia związane przyczynowo z dysfunkcją mózgu spowodowaną pierwotną chorobą mózgu, chorobami układowymi wtórnie oddziałującymi na mózg, egzogennymi substancjami toksycznymi lub hormonami, zaburzeniami wydzielania wewnętrznego lub innymi chorobami somatycznym. Zaburzenia te charakteryzują się zmianą nastroju lub afektu, której zwykle towarzyszą zmiany w poziomie ogólnej aktywności, zaburzenia depresyjne, hipomaniakalne, maniakalne lub dwubiegunowe (patrz F30-F38), lecz wynikają z zaburzeń organicznych.)
Trittico jest lekiem przeciwdepresyjnyym, a ketrel ma rejestrację jako lek przeciwpsychotyczny oraz w zaburzeniach zachowania w otępieniach. Więcej dowie się pan/pani na wizycie u lekarza specjalisty.

Organiczne zaburzenia nastroju - są to zaburzenia psychiczne związane jak nazwa wskazuje z nastrojem, będące wynikiem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, np. pourazowego. Trittico to lek przeciwdepresyjny, Ketrel to lek głównie przeciwpsychotyczny, ale również stosowany w leczeniu zaburzeń nastroju. jak rozumiem przepisał je psychiatra, proponuję więc zwrócić się ze szczegółowymi pytaniami do lekarza leczącego.
Witam serdecznie, zadała Pani/Pan pytanie na które z łatwością można znaleźć informację w internecie. Wyobrażam sobie więc, że to pytanie musi być związane z jakąś diagnozą osoby, którą Pan/Pani zna, co budzi jakieś obawy. Myślę, że warto byłoby zapytać tą osobę bezpośrednio o tą kwestię. Jeżeli chciałaby Pani/Pan porozmawiać o tym szerzej ze mną i o obawach jakie się budzą przy takiej diagnozie to zapraszam serdecznie do kontaktu osobistego albo telefonicznego.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że organiczne zaburzenia nastroju oznaczają, że człowiek odczuwa nierówny i niedostosowany do sytuacji nastrój. Jest on spowodowany nieprawidłową pracą mózgu (np. wskutek choroby/defektu układu nerwowego, urazu lub zażywania substancji psychoaktywnych). A więc przyczyna tych zaburzeń tkwi przede wszystkim w organizmie człowieka, a nie czynnikach zewnętrznych takich jak np. stres (choć mogą one pełnić rolę drugorzędną). Wymienione leki mają działanie przeciwdepresyjne, wyciszające i stabilizujące nastrój. Pozdrawiam serdecznie.