Zaburzenia ruchu nóg
4
odpowiedzi
Witam!Biorę leki przeciwdrgawkowe od 6 lat, od pół roku mam dystonie ruchowe, problemy z ustaniem w pionie, drgania mięśni łydek.Jak leczyć taką przypadłość?Czy doktor leczy zaburzenia ruchowe związane z długim przyjmowaniem leków psychotropowych?Jeśli nie, to do jakiego lekarza mogę się udać.Leki przyjmowałem z powodu tragedii rodzinnej. Będę wdzięczny za wskazówki.Marek
Dzień dobry! Leczeniem zaburzeń ruchowych po lekach przeciwdrgawkowych zajmuje się lekarz neurolog ponieważ on najczęściej zapisuje takie leki.pozdrawiam Piotr Znamirowski
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Panie Marku! Czy dobrze Pana rozumiem, że bierze Pan od lat leki "PRZECIWDRGAWKOWE"? Te leki zwykle nie dają zaburzeń ruchowych. Leki przeciwpsychotyczne czasem dają. Należy tym się zająć jak jakszybciej, by nie doszło do utrwalenie się tych zaburzeń! Nie bardzo wiem, czy pyta pan czy JA zajmuje się takimi sprawami. Otóż tak! Jeśli zdecyduje się Pan na wizytę u mnie proszę o telefon - byle po 20.00!
Witam. Trudno mi się odnieść do Pana pytania gdyż ne znam całej historii leczenia, nie wiem z jakiego powodu włączone były leki przeciwdrgawkowe- skoro przyjmował Pan je z powodu tragedii rodzinnej to rozumiem, że miały działać jako leki stabilizujące nastrój?...nie znam także nazw tychże leków...Uważam, że zaburzenia, które Pan opisuje powinien zobaczyć przede wszystkim neurolog a dopiero po wykluczeniu przyczyn neurologicznych i skorygowaniu dawek leków ( jeśli opisane objawy są rzeczywiście polekowe) może Pana skonsultować lekarz psychiatra. Wart też wykonać podstawowe badania laboratoryjne zanim uda Pan się do specjalisty. Pozdrawiam
Witam Pana. Leki przeciwdrgawkowe w psychiatrii (karbamazepina, kwas walproinowy, topiramat, lamotrygina) stosujemy najczęściej jako stabilizatory nastroju i do potencjalizacji leczenia przeciwdepresyjnego, przeciwpsychotycznego oraz w celu wyhamowania nadmiernej impulsywności. Szkoda, że nie napisał Pan jakie dokładnie leki Pan przyjmuje, jak długo i w jakich dawkach. W przypadku leków przeciwdrgawkowych zaburzenia ruchowe nie są najczęstszymi objawami niepożądanymi. Czy odczuwane prze Pana objawy są tylko skutkiem długotrwałego przyjmowania leków? Myślę, że należy udać się w pierwszej kolejności do lekarza neurologa. Lekarz tej specjalności powinien ocenić czy Pańskie objawy są tylko skutkiem aktualnej farmakoterapii, czy jakiś innych zaburzeń neurologicznych. Jeżeli neurolog wykluczy przyczyny neurologiczne, sam może Panu włączyć leczenie zaburzeń ruchowych polekowych lub przekieruje do psychiatry. Psychiatrzy także leczą leczą takie zaburzenia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Podobne pytania
- Dzień dobry, moim problemem jest niedojrzałość emocjonalna ( 40 l.). Wskutek tej niedojrzałości nie mogę zbudować trwałego związku. Przeszkadza mi moja samotność. Ostatni mężczyzna, z którym byłam określił mnie jako niestabilna, niestała, ciągle uciekająca od życia kobietę z ekstremalnymi zmianami nastrojów.…
- U mojego 5,5 letniego syna wykryto wadę "przetoka lewej tętnicy wiecowej do pnia". Na czym polega ta wada? Czy jest bardzo niebezpieczna u tak malego dziecka? Jeżeli przetoka się nie zamknie sama to czy konieczna będzie operacja?
- Mam patologiczne zmiany w odcinku szyjnym. Mianowicie zniesienie lordozy szyjnej z zaznaczającym się patologicznym lukiem kifozy. Czy jest to wyleczalne? Jeśli tak to jakimi metodami? Wiem, że można udać się do kręgarza, ale czy jest on w stanie przy takich patologicznych zmianach ustawić kręgi na swoim…
- Dzień dobry! Od lat cierpię na ból mięśni i szereg dolegliwości.Od lat też bezskutecznie usiłuję dojść,co mi jest.Większość ludzi pewnie odbiera mnie jako hipochondryczkę.Tym razem zainteresowano się moimi zmianami w morfologii(zmniejszona liczba płytek krwi i niewielkie zaburzenia krzepliwości).Wysłano…
- Witam, mam poważne problemy ze sobą, ponieważ nie kontroluję swoich zachowań autoagresywnych. Nie umiem rozmawiać o swoich uczuciach duszę się, bo przez jedno zdarzenie zawaliło mi się wszystko nad czym pracowałam przez ostatnie lata. Mam ciągle lęki obawy, koszmary nie pozwalają mi zasnąć i burzą to,…
- Witam.Mam dziesięcioletniego syna który ma lęk przed szkołą.Byliśmy na wizycie u lekarza,który zapisał lek setaloft 50mg.Wykupiłam ale po przeczytaniu ulotki mam wątpliwości ponieważ jest napisane że nie zaleca się dzieciom poniżej 18 roku życia.Trochę się obawiam podać je mojemu dziecku,może niepotrzebnie.Proszę…
- Witam. Mam dziesięcioletniego syna, który ma lęk przed szkołą. Byliśmy na wizycie u lekarza, który zapisał lek setaloft 50mg. Wykupiłam, ale po przeczytaniu ulotki mam wątpliwości, ponieważ jest napisane, że nie zaleca się dzieciom poniżej 18 roku życia. Trochę się obawiam podać je mojemu dziecku, może…
- Witam. Chciałam zapytać Panią Doktor czy zabieg osoczem na skórę głowy jest skuteczny przy chorobie Hashimoto. Mam 60 lat i bardzo wypadają mi włosy. Jeśli tak to ile musi być tych zabiegów, żeby terapia była skuteczna i jaki w przybliżeniu byłby koszt terapii.
- Osoba ma 80 lat. Od stycznia zaczęły ją boleć barki póżniej kręgosłup, sztywnieją mięsnie ud, przedramion. Ciężko jest samej nakryć się kołdrą czy rano wstać. Zdjęcia wykazują zwyrodnienia stawów. Leki przeciwbólowe takie jak niemesyl, paracetamol, opokan mało pomagają. Teraz jest 8 dni na rehabilitacji…
- Dzień dobry. Nie byłem u lekarza, jednak z informacji zawartych w różnych artykułach domyślam się, że choruje na nerwice natręctw. Dotyczą one różnych obszarów mojego życia i bardzo utrudniają mi funkcjonowanie. Są to m.in. natręctwa myślowe, że muszę coś zrobić, gdzieś się wrócić, przejść tą stroną,…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.