Zakażenie po wycisnięciu krosty w nosie

3 odpowiedzi
Panie doktorze mąż miał krostkę, w nosie którą wycisnął i to kilkakrotnie. Potem spuchła mu cała twarz i nos, dostał antybiotyk w tabletkach i odesłanie go do domu – miał się zgłosić jakby się pogorszyło, jednak na drugi dzień obudził się z tak spuchnięta cała twarzą, że nie można go poznać. Trafił do szpitala, gdzie podają mu antybiotyk dożylnie, zrobili jakieś podstawowe badania krwi, boje się o fachowość tej placówki, bo czytałam o bardzo groźnych powikłaniach… Mąż nie ma dreszczy ani gorączki, tylko ten wysięk z nosa i twarz oraz oczy opuchnięte jak po pobiciu zdiagnozowali, że wdarło się zakażenie, ale nie zrobiono żadnych szczególnych badań – błagam o pomoc i poradę!
Witam
Na wstępie podkreślam że bardzo złym zwyczajem jest wyciskanie krost na twarzy a szczególnie na nosie bo może się skończyć tak jak u Pani męża; trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć o leczeniu Pani męża - zasadniczo jest ok bo w tym przypadku podaje się właśnie antybiotyk dożylnie (pytanie tylko jaki?) wyznacznikiem skuteczności leczenia jest to czy mąż zaczyna po zastosowanym leczeniu przypominać coraz bardziej tę osobę którą był przed chorobą
pozdr
Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie!
Opisywany rejon jest lokalizacyjnie bardzo groźny to tzw. Trójkąt śmierci", ale na całe szczęście określenie to pochodzi z dość odległych czasów kiedy dostępność antybiotyków była znacznie ograniczona! Do prawidłowej diagnostyki należy wykonać: posiew krwi, ewentualnie wymazy z zakażonego miejsca z kontrolą CRP, leukocytozy - oczywiście antybiotykoterapia szerokospktralna - proponuję cefalosporynę III generacji + lek na beztlenowce (nie mogę podać nazwy....) jako leczenie empiryczne, a następnie po weryfikacji patogenu leczenie celowane zgodne z określoną lekoopornością!
W przypadku narastania obrzęku wskazane wykonanie badania obrazowego pod katem wykluczenia zakrzepowego zapalenia zatoki jamistej!!!
W przypadku pytań zapraszam na konsultację!
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Powazny przypadek. Niezbędna hospitalizacja w oddziale latyngologicznym. Tomografia. Wykluczenie zakrzepowego zapalenia zatoki jamistej oraz powiklan oczodolowych i innych. Za mało mam danych żeby sie wypowiedzieć co do rokowania i rozpoznania

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.