zamykanie naczynek twarzy laserem

8 odpowiedzi
Chcę laserem zamknąć naczynka na twarzy a mam bliznowce czy to bezpieczne? Słyszałam że mogą urosnąć nowe na twarzy
Witam
Nie posługuję się laserem na co dzień w związku z tym proszę skierować to pytanie do innego specjalisty.
Pozdrawiam

Oczywiście, że mogą. Leczenie laserem polega na dostarczaniu dużej energii na małej powierzchni. Ryzyko zawsze istnieje. Jednak radziłbym spróbować na małej powierzchni w miejscu mało widocznym.
Witam, niestety nie zajmuję się leczeniem naczyniaków laserem. Nie odpowiem na to pytanie precyzyjnie. Polecam zgłoszenie się do dermatologa pracującego na laserze.
Pozdrawiam M.Garbień
jeżeli naczynka nie pokrywają się z bliznowcami to ryzyko przy użyciu odpowiedniego lasera jest niewielkie
Twarz to domena medycyny esttycznej. Nowe naczynka zawsze mogą się pojawić.
Niestety w przypadku bliznowcow na ciele ryzyko zbliznowacenia na twarzy po laserze rośnie.
Witam, nie mam doświdczenia w tego rodzaju zabiegach. Pozdrawiam
Niestety naczyniaki są bardzo trudne do leczenia. U dość dużej grupy chorych nie da się całkowicie zamknąć naczyniaka przy jednym, czy nawet kilku zabiegach. Niecałkowite zamknięcie naczyniaka może w niektórych sytuacjach prowadzić do znacznego powiększania się zmiany. W celu kwalifikacji wykonywane są różne badania obrazowe i na ich podstawie można wstępnie ustalić ryzyko takiego zabiegu, chociaż też nie zawsze. Naczyniaki są leczone w wysokospecjalistycznych ośrodkach zazwyczaj szpitalach o najwyższym stopniu referencyjności. Proszę porozmawiać prze zabiegiem z chirurgiem naczyniowym o zabiegu, ryzyku i korzyściach z niego wynikających. Życzę zdrowia!