Zapalenie jądra , jak długo ?

4 odpowiedzi
Mam 51 lat, od miesiąca mam zapalenie lewego jądra , byłem z wizyta u urologa , przepisał mi antybiotyk środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, po dwóch tygodniach byłem na kontroli ,zmiany niewielkie , lekarz podtrzymał leczenie. Po następnym tygodniu pojechałem na ostry dyżur, lekarz urolog w szpitalu ,zbadał mnie zrobił usg , zmienił antybiotyk i odesłał do domu. Dziś mija miesiąc od początku choroby , zmiany są niewielkie, jądro duże i twarde, lekko pobolewa , kontrole mam dopiero za dwa tygodnie , cały czas podczas leczenia , leżę z jajkami do góry, niepokoję się, że to tak długo trwa , poprawa niewielka, co mam czynić?
Dzień dobry, należałoby skontaktować się z niezależnym urologiem, który zbada i zrobi bad. USG moszny, trzeba sprawdzić czy nie robi się jakaś zmiana w jadrze lub najądrzu ( USG ), może potrzebne jest inne leczenie. Pozdrawiam

Zapraszam na konsultację. Przewlekające się objawy związane z jądrem są niepokojące.
Witam, ostre na przewlekłe zapalenie jądra i/lub najądrza potrafi niestety bardzo długo dawać opisywane przez Pana dolegliwości (szczególnie jeżeli leczenie rozpoczęte było z pewnym opóźnieniem). Jak zrozumiałem, zmiana antybiotyków już była (a może potrzebna jest silniejsza wersja/dawka?) Jednakże , proszę wybaczyć, nie podejmę się leczenia online. Sprawa jest zbyt istotna (ponowna kontrola USG moszny celem wykluczenia ropnia). Może przydatna byłaby ewentualnie kolejna wizyta u urologa celem "drugiej" opinii?
Możliwe, ze powstał wodniak pozapalny, a być może ropień. Jesli było ostre zapalenie najądrza i jądra to takie powikłania sie zdarzają. Jeśli ropień to wymaga ponownego obejrzenia przez urologa. Prosze nie czekać kolejnych 2 tyg bo może być konieczne założenie drenu do moszny. Łagodniejsza opcja jest wodniak z przegrodami zapalnymi, ale i on wymaga częstszego badania. Trudno ocenić nie badając pacjenta. Pozdrawiam