Zapalenie nerwu wzrokowego (jakie badania, jak zdiagnozować?)

2 odpowiedzi
2 tygodnie temu wystąpiło u mnie nagłe pogorszenie wzroku. Barwy są znacznie bardziej wyblakłe co mocno przeszkadza, zmienił się kontrast, wrażliwość na światło (światłowstręt) i pojawił się ból oczu (również przy poruszaniu powiekami/okiem). Zaledwie w 3 dni dni po tym gdy pojawiły się objawy miałem zrobione badanie dna oka ale nic nie wykazało. Czytałem że takie objawy występują też przy pozagałkowym zapaleniu nerwu wzrokowego co mnie zaniepokoiło - z jakimi badaniami powinienem stawić się u okulisty żeby wykluczyć lub zdiagnozować zapalenie nerwu albo dowiedzieć się co innego mi dolega? Bo z obecnymi objawami strasznie trudno funkcjonować....
Dzień dobry
Tego typu objawy mogá wskazywać na zapalenie nerwu wzrokowego. Wyglada na to , że zbadano Panu/ Pani dno oczu ale nie zlecono dodatkowych badań w celu znalezienia przyczyny. Należy sprawdzić ostrość wzroku, sprawdzić widzenie barw , ocenić też stan rogòwki. Jesli rzeczywiście jest podejrzenie zapalenia nerwu wzrokowego nalezy zrobić badanie WPW, pole widzenia , rezonans magnetyczny głowy. Przede wszystkim warto zrobić solidne badanie okulistyczne , na którym lekarz zleci niezbędne badania.
Powodzenia
Alicja Błazej-Waśkiewicz

Dziękuję za pytanie. Przepraszam za brak kontaktu, wynikało to zobowiązań zawodowych. Proszę o informację, czy nadal chce Pan uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam Serdecznie