Zapalenie tęczówki-jak znależć przyczynę

1 odpowiedzi
Witam,
mąż zachorował na zapalenie teczowki, jest w trakcie leczenia sterydami (zastrzyk w oko). Mam nadzieje , że ten problem uda nam się wyleczyć, jednak niepokoi mnie to, iż takie zapalenie jest jedynie skutkiem innej choroby, stanu zapalnego jaki jest w organizmie i jaki należy zdiagnozować. Byliśmy u dwóch okulistów, potwierdzili to o czym piszę ale żadnych wskazówek jak szukać, gdzie szukać. Mąz przechodził 15 lat temu reumatoidalne zapalenie stawów podobno to też może być przyczyna.Pamiętam, że wtedy 15 lat temu pomogła mu dieta bezmięsna, którą stosował przez rok, spożywał jakąś mieszankę olejową, OB spadło, kondycja stawów się poprawiła. Teraz dokucza mu kręgosłup, chodzi w pozycji lekko zgiętej, pochylonej, odczuwa sztywność w odcinku dolnym pleców i przy lędźwiach. Czy możliwe aby ta choroba wróciła albo była utajona cały czas? Proszę o pomoc od czego możemy zacząc, w jakim kierunku pójść. Będę wdzięczna za każdą odpowidź i pomoc. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Istotnie choroba mogła wrócić, wszystkie choroby autoimmunologiczne a do takich należy reumatoidalne zapalenie stawów mają swój początek w jelitach a to z kolei jest związane ściśle z naszą dieta. Jeśli mąż wrócił do poprzednich nawyków żywieniowych, to i choroba wróciła a z tym wiele innych objawów. Należy kompleksowo oczyścić organizm zaczynając od pasożytów, przez jelita, wątrobę nerki. Zapraszam na vega test, po którym będziemy wiedzieli z jakimi pasożytami oraz innymi patogenami organizm się zmaga.