Zaskórniki

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam problem z zaskórnikami na nosie. Jak można sie ich pozbyć.?Czy sa jakieś leki, maści. Moze jakieś badania zrobic.?
Jeśli zmiany o których napisano dotyczą tylko ograniczonego miejscowo obszaru można zastosować peelingi enzymatyczne i gruboziarniste oraz oczyszczanie skóry. Jeżeli jednak obszar zajęty zmianami jest większy lub wyżej opisane metody nie pomogą należy zgłosić się do lekarza dermatologa. Przydatne do określenia stanu zmian oraz wykluczenia zaburzeń i chorób współistniejących będą wyniki badań ; morfologia krwi, OB, ALAT AspAT, próby wątrobowe, poziom testosteronu, estradiol, prolaktyna. Lekarz dermatolog podejmie decyzję o sposobie leczenia dostosowanym do zaawansowania choroby, jej stanu, nasilenia i sytuacji pacjenta. Leczenie może dotyczyć od miejscowego złuszczania aż po leczenie farmakologiczne.

To zależy od objętego obszaru, w aptece bez recepty można kupić preparaty do złuszczania miejscowego, badania to ewentualnie sprawdzenie poziomu hormonów, większe zmiany wymagają wizyty u dermatologa, który dobierze mocniejsze recepturowe leki.
Regularne wizyty u kosmetyczki, 1x tygodniowo zabieg typu peeling+maska peel-off np.Himalaya, dieta niskotłuszczowa, maści typy Skinoren/Benzacne (inne środki są na receptę)
Szanowna Pani
badań na zaskórniki - nie ma. Jest to natomiast typowy objaw skóry młodej,z tendencja do trądziku lub łojotoku. Można zacząć pielęgnację skóry od leków bez recepty zawierających kwasy owocwe lub kwas azelainowy (wszystkie są bez recepty). Pozdrawiam !