Zastanawiam się nad pomocą psychologa. Jakis czas temu wyjechałam do innego kraju ue dla drugiego cz

3 odpowiedzi
Zastanawiam się nad pomocą psychologa. Jakis czas temu wyjechałam do innego kraju ue dla drugiego człowieka. Jednak wykończył mnie on psychicznie. Spakowałam się i wyjechałam wróciłam do Polski nie określając się nawet w pracy. Teraz nie mogę sobie z tym poradzić, siedzę w Polsce nie mam pracy bo wszystko rzuciłam i wyjechałam. Aktualnie mam ubezpieczenie tylko w Niemczech, nie wiem czy moge skorzystać z lekarzy tu. Nie mam apetyty nie moge spac mam straszne wahania nastroju.
Dzień dobry,
Doradzam wizytę u psychologa/psychologa psychoterapeuty celem uzyskania wsparcia oraz ewentualnie u psychiatry, który przepisałby leki pozwalające podwyższyć i ustabilizować nastrój. Opisane objawy mogą świadczyć o początkach depresji. Rozumiem, że jest Pani bardzo ciężko gdyż znalazła się Pani w życiowym kryzysie. Warto w takiej sytuacji szukać również wsparcia w najbliższej rodzinie i znajomych. Zastanawia mnie to, czy ma Pani kogoś kto Panią wspiera. W kryzysie ważne jest podejmowanie różnych aktywności oraz próba poprawy sytuacji życiowej. Bardzo ważne jest na ten moment by miała Pani siłę i motywację do działania. Z pewnością rozmowy ze specjalistą pomogłyby Pani odnaleźć je w sobie i przetrwać ten trudny czas. Mam nadzieję, że wszystko jeszcze się ułoży i tego też Pani życzę. Pozdrawiam serdecznie

Jest to reakcja depresyjna.Doswiadczenia z toksycznym partnerem za granica przekroczyly Pani wytrzymalosc psychiczną,nastapil stan wyczerpania psychicznego.Teraz jest Pani na etapie adaptacji do nowej sytuacji i zbierania sil po trudnych doswiadczeniach.Nowa sytuacja jest wbrew pozorom lepsza dla Pani choc jeszcze sobie Pani tego nie uswiadamia.Wizyty u psychologa mogą byc duzym wsparciem i pomoc w zaadoptowaniu sie do nowej sytuacji.Psycholog Anna Ozadowicz z Lodzi
Rozumiem, że obecnie przechodzisz przez trudny okres, wynikający z toksycznej relacji i ogólnego wyczerpania. Ważne jest, abyś otoczyła się wsparciem, dzieląc się swoimi uczuciami z bliskimi osobami, którym ufasz. Szukanie pomocy psychoterapeutycznej może być kluczowe, aby zrozumieć korzenie toksycznych wzorców - np. deficyt miłości do siebie, który trzymał Cię w relacji, która nie służyła Twojemu dobremu samopoczuciu oraz kłopoty z samoopieką teraz - i nauczyć się radzić sobie z nimi. Przeżywanie kryzysu może być okazją do głębokiej refleksji nad sobą i swoimi potrzebami. Postawienie na siebie, rozwijanie samoświadomości i podejmowanie kroków ku zdrowym relacjom może być istotnym aspektem procesu gojenia po trudnym doświadczeniu.