Zatkany nos,pomocy

5 odpowiedzi
Witam,sprawa wyglada tak,mój syn 3lata od września zaczął chodzić do przedszkola i po przyjściu do domu drugiego dnia,dostał kataru i miał przez 2dni stan podgorączkowy,katar utrzymywał się przez około 7dni w międzyczasie fluki były wyciągane frida,aby dzięki lepiej się oddychało,po tym czasie co chwila uskarża się na zatkany nos,mówi ze ma 'dużego gila' ale nic nie widać,po płaczu,wiadomo ma znacznie więcej flukow,wtedy znowu do akcji wkracza frida i zaległa wydzielina jest usuwana. Poradzicie co robić,aby nie miał takiego uczucia zatkanego noska ? Z góry dziękuje,ah i dodam iż przestał po tym zdarzeniu chodzić do przedszkol.
Niestety nie ma cudownego leczenia na nawracający i ciągnący się katar u przedszkolaka - zwłaszcza takiego, który dopiero zaczyna chodzić do przedszkola. Nie bez powodu małe dzieci nazywa się "smarkaczami":)))Warto pomyśleć o wzmocnieniu układu odpornościowego dziecka, warto pamiętać o szczepieniach i spacerach. W okresach przeciągania się dolegliwości proszę konsultować się z pediatrą, który może wspomóc dziecko konkretnymi lekami:) pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry

U dzieci mających kontakt z innymi dziećmi (zwłaszcza w przedszkolu czy w żłobku) często obserwuje się przewlekły katar.
Wynika on z odpowiedzi organizmu na wnikające drobnoustroje i sam w sobie nie jest groźny.
Należy tylko zadbać o odpowiednie nawilżenie nosa - zewnętrznie preparatami np. tzw. wody morskiej w aerozolu oraz wewnętrznie przez dopilnowanie wypijania odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia.

Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Dzień dobry. Dzieci przedszkolne niestety często zmagają się z katarem i zatkanym nosem. Dobrym lekiem na katar są leki z grupy donosowych alfa-mimetyków - np. zawierające ksylometazolinę czy oksymetazolinę. Można je jednak stosować krótko, max. 5-7 dni. Jeżeli problem się przewleka, można stosować sterydy donosowe - są one zarejestrowane dla dzieci po ukończeniu 3 r.ż. i są na receptę
Nawracające infekcje u dzieci w wieku przedszkolny to już niestety reguła. Często w grę chodzi jednak alergia. Są specjalne preparaty do nosa, a nawet środki wziewne, ale wymaga to konsultacji lekarskiej.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. W ostatnim okresie obserwuję wzmożoną zachorowalność na infekcje górnych dróg oddechowych wśród moich pacjentów. Proszę pamiętać że zatkany nos jest podstawowym objawem w przypadku infekcji kataralnej. Gorzej byłoby gdyby ten zatkany nos był związany z alergią. W przypadku kataru infekcyjnego dobrym lekiem jest lek o nazwie Coryzalia. W ostrej fazie infekcji (pierwsze 3-5 dni) należy ten lek podawać często, w ciągu dnia, co 1 - 2 godziny, po 1 tabletce do ssania. Po uzyskaniu poprawy, należy stosować ten lek rzadziej, stopniowo i na przestrzeni kilku następnych dni należy dojść do częstotliwości najrzadszej - 3 x dziennie. Równolegle i w czasie blokowania nosa, można stosować spray z wody morskiej, lepiej o wyższym stężeniu np. 2,5%. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.