Zawroty głowy a kręgosłup.

6 odpowiedzi
Dzień dobry, od ponad pól roku mam zawroty głowy na zdjęciu rentgenowskim. Wyszło mi co następuje; kręg C7 przysłonięty przez barki i przewężenie przestrzeni mk C5-C6-C7. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe dolnego odcinka C. Bardzo proszę o pomoc czy te zawroty mogą być od kręgosłupa.
Dzień dobry. Tak, duża część problemów z bólami oraz zawrotami głowy jest spowodowana odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Trzeba wykonać dokładną diagnostykę czy zawroty głowy są spowodowane rzeczywiście odcinkiem szyjnym czy jest to sprawa błędnika. W jednym i drugim przypadku jestem w stanie pomóc

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, jestem psychologiem.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska
Szanowny Panie/ Szanowna Pani. Niestety nie jestem neurologiem więc trudno mi ustosunkować się do tego pytania. Polecałbym wizytę (razem ze zdjęciem) u jakiegoś specjalisty ponieważ wydaje mi się, że opis nie zastąpi spojrzenia na zdjęcie. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Rafał Pawlik
Tak, jak najbardziej te zawroty mogą pochodzić od kręgosłupa w odcinku szyjnym (również bóle głowy jeżeli występują) - pomocna tu będzie terapia manualna oraz odpowiednie ćwiczenia.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Zawroty głowy mogą mieć wiele przyczyn a wbrew pozorom "odkręgosłupowe zawroty głowy" zdarzają się najrzadziej. Często termin ten używany jest podobnie jak Zespół Bólowy Dolnego Odcinka Kręgosłupa lub Zespół Bolesnego Barku więc nie mówi nam to nic. Ważne w zawrotach głowy jest to:
jaki charakter mają zawroty (np. uczucie wirowania nas lub otoczenia, uczucie spadania, uczucie ociemnienia, uczucie jakbyśmy mieli zaraz zemdleć)?
od kiedy się pojawiły (np. po chorobie, zapaleniu ucha, upadku itp)?
jak często się pojawiają (np. raz na miesiąc, raz na tydzień, raz dziennie, są cały czas ale o różnym nasileniu)?
jak długo trwają (np. kilka sekund, kilka minut, kilka godzin)?
jakim sytuacjom towarzyszą (np. zmiany pozycji tj. kładzenie się do łóżka, przekręcanie się z boku na bo, pochylanie się, mycie głowy u fryzjera)?
jakie objawy towarzyszą zawrotom (np. zaburzenia równowagi, zaburzenia wzroku i/lub słuchu, nudności, wymioty, oczopląs)?
Należałoby też zbadać drożność tętnic kręgowych, stabilność górnego odcinka kręgosłupa szyjnego tj. C0-C1-C2, ewentualne występowanie oczopląsu spontanicznego bądź zależnego od ruchu głowy, gałek ocznych itp.
Odpowiedzi na powyższe pytania oraz badanie ww rzeczy mogłoby udzielić odpowiedzi na to co tak naprawdę jest przyczyną występowania zawrotów głowy, a w przypadku zawrotów pochodzących z zaburzeń ze strony błędnika tzn. układu przedsionkowego ucha wewnętrznego - po jednej sesji terapeutycznej zmniejszyć bądź nawet pozbyć się tych zawrotów oraz ewentualnych towarzyszących dolegliwości jak np. bóle głowy bądź wzmożone napięcie w obrębie mięśni szyi i karku.
W razie dalszych pytań proszę pisać oraz zapraszam na wizytę w celu dokładniejszego zbadania problemu.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Zawroty głowy mogą jak najbardziej być spowodowane od kręgosłupa. Czasami basen (pływalnia) pacjentom pomaga jednak zawsze zalecam wizytę u terapeuty (fizjoterapeuta/terapeuta/osteopata). Niestety ćwiczeniami nie zwalczysz dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie
mgr Mateusz Szelągowski

Eksperci

Izabela Pędraszewska

Izabela Pędraszewska

Neurolog

Warszawa

Katarzyna Stańczyk

Katarzyna Stańczyk

Internista

Warszawa

Anna Wołosz

Anna Wołosz

Neurolog

Kraków

Elżbieta Korczyńska-Germanowska

Elżbieta Korczyńska-Germanowska

Neurolog

Radziejów

Honorata Kuźniak

Honorata Kuźniak

Neurolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Świebodzin

Milena Bożek

Milena Bożek

Neurolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 107 pytań dotyczących usługi: zawroty głowy
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.