Zawroty glowy juz nie do zniesienia

2 odpowiedzi
Od kilku lat diagnozuje zawroty glowy uniemozliwiajace mi normalne funkcjonowanie.Sa dni ze nie jestem w stanie chodzic I czuje sie jak pijana, potakniecie glowa mycie zebow sprawia ze mam uczucie ze zaraz upandne ostatnio ma mam coraz słabsze nogi po wejsciu na drugie pietro musze trzymac sie poreczy. Czesto mam zaburzenia widzenia I sennosc. Rano jest lepiej.chociaz budze sie z bolem dloni ktory mija. W MRI kregoslupa szyjnego stwierdzono przepukline naciskajaca na czesc brzuszna rdzenia a w kregoslupie ledzwiowym rozerwany pierscien wloknisty. Wielokrotne konsultacje nie daly mi odpowiedzi wykluczono udar, toczen I ostatnio zalecono rehabiliacje I revitanerw. Czy napewno zawroty sa zwiazane z kregoslupem. Jakie zabiegi moge wykupic bo na NFZ czekam do kwietnia, jak wykupilam w ciemno terapie manualna to po drugim zabiegu juz wogole nie moglam ustac na nogach. Nuerolog z decyzja odsyla do ortopedy a ortopeda do neurologa. Ostatnia neurolog u ktorej bylam kazala wrocic do krzywizny przez zabiegi bo mam wyprostowany odcinek szyjny.Czy poza dobrymi radami nic nie mozna na dzien dzisiejszy zrobic.Jestem jedynym zywicielem rodziny I musze pracowac a jest mi coraz trudniej.
Szanowna Pani, bez badania chorego nie wolno mi rozpoznawać choroby i zalecać leczenia .
Zawroty głowy mogą być objawem nerwicowym, moga byc wynikiem uszkodzenia szeroko pojętego uszkodzenia układu przedsionkowego. do którego należy ucho, móżdżek, rdzeń kręgowy, ośrodki poruszjące gałką oczną. W Pani przypadku wskazane jest wykonanie MRI głowy, próby błędnikowe, konsultacja psychologiczna albo lepiej psychiatryczna (nie jest wykluczone, że na pierwotną dysfunkcję błędnika nałożyły się zaburzenia nerwicowe i powstało " błędne koło", które trzeba wreszcie przerwać. W przypadku zawrotów głowy , niezależnie od przyczyny konieczne są codzienne ćwiczenia układu równowagi, które powinien dobrać rehabilitant. Życzę zdrowia i wszystkiego dobrego. Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Szanowna Pani,
jak już wielokrotnie pisałem w korespondencji z Państwem, w kilku miejscach w Polsce, głównie tam gdzie znajdują się ośrodki akademickie można dokonać pełniejszej diagnostyki przyczyn zawrotów głowy. Jest to domeną laryngologii i taką klinikę należy znaleźć. Po wyeliminowaniu przyczyn laryngologicznych i neurologicznych rzeczywiście można podjąć terapię manualną kręgosłupa szyjnego.
dr Andrzej Żytkowski