zerowa tolerancja na alkohol

2 odpowiedzi
Witam,
Szukam pomocy dla mojego barta u którego stwierdzono zerową tolerancje na alkohol. Po spożyciu stawał się agresywny, a skończyło się na silnych stanach lękowych. Możliwa także depresja. Przebywał tydzień w szpitalu neuropsychiatrycznym. Wiemy, że potrzebuje fachowej pomocy, aby mógł dojść do siebie. Nie jest typowym alkoholikiem, ale tak jak wspomniała Pani doktor trzeba ustalić czy problemem jest chęć spożywania alkoholu, czy problem jest dopiero po jego spożyciu. Od czego zacząć? Psycholog, czy psychiatra? Proszę o radę.
Proponuję udać się do specjalisty psychoterapii uzależnień, który rozstrzygnie kwestię uzależnienia i z pewnością udzieli wszelkich informacji dotyczących dalszego postępowania. Dobrze gdyby był to jednocześnie psychiatra- oceniłby jednocześnie stan psychiczny pacjenta i jesli to konieczne zastosował adekwatne leczenie.

Sugeruje zacząć od psychologa specjalizującego się w uzależnieniach.