zespół klinefeltera

3 odpowiedzi
Witam, mam takie krępujące pytanie.
Kiedyś (ok. 12 lat temu) jeden z lekarzy zasugerował, że być może cierpię na tzw. zespół Klinefektera. Obecnie mam 28 lat, mam niestety nadwagę, ale staram się ją zrzucić. Trochę mnie to martwi, bo chciałbym założyć normalną rodzinę, mieć dzieci a prawdopodobnie z tą chorobą wiąże się niepłodność.Rzeczywiście niektóre objawy (np. dość skąpe owłosienie na klatce piersiowej) pasuję do tego, ale podobne taka osoba dotknięta zespołem Klinefeltera nie ma popędu seksualnego. Ja mam normalny popęd, nawet nieraz dość silny, chciałbym się kochać z dziewczyną, uprawiać seks. Czasami rozładowywałem swój popęd masturbacją (nieraz 1-2 na miesiąc), gdyż nie mam i nie miałem nigdy stałej partnerki. Co Państwo o tym sądzicie, co powinienem robić? Czy mogę żyć normalnie, kochać się? Mieć dzieci? Czy nie będą one obciążone genetycznie? Bardzo proszę o pomoc, nie wykonywałem żadnych badań genetycznych, które by to potwierdziły, ale chciałbym coś wiedzieć na ten temat.
Dzień dobry, przede wszystkim podstawą dobrej terapii jest kompleksowa diagnostyka. Zespół Klinefeltera łączy się z niepłodnością rzędu około 95% tej populacji mężczyzn. Leczenie opiera się przede wszystkim na terapii hormonalnej. Ponieważ zespół ten niesie ze sobą wile nieprzyjemności natury psychicznej związanej na przykład z utożsamianiem się w roli męskiej. Gdyby potrzebował Pan wsparcia i konsultacji seksuologicznej zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny Panie,
choć nie wiem na jakiej podstawie lekarz wysnuł przypuszczenie, o którym Pan pisze uważam, że wykonanie badań genetycznych jest niezmiernie istotne, dla Pańskiego spokoju oraz z powodu ryzyka nowotworu jąder który u osób z zespołem Klinefeltera występuje istotnie częsciej.
Czasami wystarczy badanie poziomu właściwych hormonów (gonadotropin, testosteronu i estradiolu) by wykluczyć rozpoznanie zespołu Klinefeltera. Mogę sobie wyobrażać, że to byłoby dla Pana dużą ulgą.
Gdyby jednak Pańskie obawy, na podstawie tych i innych badań znalazły potwierdzenie sugeruję kontakt z psychoterapeutą, który pomoże Panu odnaleźć odpowiedzi na Pańskie niepokoje i watpliwości.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry i dziękuję za zaufanie,
Sugestia, że mamy do czynienia z zespołem Klinefektera jest za mało i należy się upewnić. Nie ma powodu do wstydu czy do obaw. Proszę najpierw się upewnić na podstawie jednoznacznych badań genetycznych a dalej na wszystkie problemy seksualne jest jakieś rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.