Zmagam się od dłuższego czasu z koszmarami w nocy. Zasypiam normalnie ale budzę się conajmniej raz w

3 odpowiedzi
Zmagam się od dłuższego czasu z koszmarami w nocy. Zasypiam normalnie ale budzę się conajmniej raz w ciagu nocy i conajmniej raz na 2 dni. Męczy mnie to okropnie, a bardzo mocne tabletki nasenne nie pomagają, nie mam pojęcia co robić.
Dzień dobry, koszmary senne mogą mieć różne podłoża. Sprawdziłabym na początek czy to nie jest wpływ leków nasennych lub innych, które Pani/Pan zażywa?
Jeżeli nie, warto przyjrzeć się wielu czynnikom:
-higienie snu (czas przed snem, odłożenie ekranów, rytuały przed zaśnięciem, te same godziny snu)
-czy w Pana/Pani życiu wydarzyło się coś trudnego w ostatnim czasie lub wcześniej?
-czy w koszmarach sennych pojawiają się te same, powracające motywy?
Warto udać się na konsultację psychologiczną/psychoterapeutyczną, by omówić powyższe.
Pozdrawiam!

Dzień dobry, sny są wyrazem naszej nieświadomości - naszych pragnień i leków. Często, gdy na co dzień odcinamy się od naszych emocji to sny mogą stać się ujściem napięcia z naszego świata wewnętrznego. Pisze Pani / Pan o zażywaniu tabletek nasennych czyli wnioskuję, że problem z zasypianiem trwa już jakiś czas. Jeżeli jest w Pani / Panu gotowość , aby przyjrzeć się temu to zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę: - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Problemy ze snem mogą mieć wiele przyczyn. Warto zwrócić uwagę na rytuały związane z zasypianiem oraz poprawę nawyków dotyczących chodzenia spać. Jeśli chodzi o koszmary, proszę się zastanowić czy ostatnio nie było stresujących sytuacji, albo takich które generowały silny lęk. Być może przepracowanie tych emocji/ wydarzeń w gabinecie psychologicznym/psychoterapeutycznym okaże się pomocne. Można również przyjrzeć się sprawdzonym metodom radzenia ze stresem.