Zmagam się z problemem od 2 tygodni, mianowicie chodzi o ból w lewym kolanie. Sytuacja wygląda tak z

2 odpowiedzi
Zmagam się z problemem od 2 tygodni, mianowicie chodzi o ból w lewym kolanie. Sytuacja wygląda tak ze moge zginać noge robić przysiady ze sztangą w skrócie wszystko moge robić i nic mnie nie boli , ale kiedy uklękne na lewe kolano tak powiedzmy na srodku kolana to czuje momentalnie gigantyczny ból jakbym uklęknął na ostry nóż. Bol jest silny i cięzki do wytrzymania więc momentalnie wstaje bądz przewracam się na bok byle tylko kolano nie dotykało powierzchni bo ból jest bardzo silny , jak zegnę kolano w ok. 90 stopni to sam ucisk palcem w tym miejscu jest dosc mocno bolesny wiec uklękniecie tym bardziej. Zabrałem się za to i byłem w dobrej klinice znanej w Polsce gdzie zapłaciłem 250zł za USG stawu kolanowego, w skrócie w kolanie wszystko jest dobrze wszystkie kosci i więzadła łąkątki itp w bardzo dobrym stanie, co mnie zdziwiło bo przed wizytą na 98% byłem pewny ze mam jakis odłamek w kolanie na który klękam stąd gigantyczny ból jakbym na nóż uklękł. Lekarz najechał głowicą w miejsce gdzie mnie boli i już wiedział o którym miejscu mowa bo wykręcało mnie z fotela. Okazało się że chodzi o chrząstkę stawową , z tym że lekarz powiedział że jest ona w dobrym stanie ładna gładka itp a skoro mam taki duży ból to musi być przeciążona i przez to za miekka i ugina się na tyle ze dotykam kosci czy cos, tak wyłapałem ze słuchu a nie znam się na tym. Wstawiam cytat z kartki z opisem wyniku badania "bolesnosc przy ucisku głowicą na powierzchni stawowej kłykcia przysrodkowego kosci udowej - typowe dla zmian przeciążeniowych chrząstki stawowej". Stąd rodzi się teraz moje pytanie , co mam robić? Lekarz powiedział mi tylko odpoczywac .. jak ja lubie takie odpowiedzi. Jestem czynnym sportowcem i trenuje dużo ale akurat ostatni okres w treningach nie miałem jakis mocny bo były swięta sylwester itp więc nie sądze zeby kolano było jakos przetrenowane bo juz nie raz o wiele cięzej trenowałem. Odpocząc w najbliższym czasie odpoczne , wiadoma rzecz ale jak dla mnie to nie jest rozwiązanie problemu bo wróce spowrotem do ostrego treningu i problem się ponowi? Dlatego moje w sumie drugie też pytanie, czy może ta chrząstka stawowa jest jakas słaba i szybko poddała się wzgledem treningów i można ją jakos wzmocnic? Chodzi mi np o jakies leki czy nie wiem jakis porządny zastrzyk w kolano? Żeby ją odpowiednio odżywić i trzymać w dobrym stanie. Proszę o porady odnosnie całego problemu, pozdrawiam
Problemem może być boczne przyparcie rzepki. Jest to jednostka chorobowa, która charakteryzuje się nieprawidłowym ruchem rzepki po kości udowej np poprzez pociąganie do boku przez silny mięsień obszerny boczny oraz przykurczony napinacz powięzi szerokiej. Może dawać właśnie takie objawy. Dodatkowo koślawienie kolan przy przysiadach ze sztangą również zmienia obciążenia w stawie. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do fizjoterapeuty, który nakreśli program leczenia ruchowego - odciążającego staw rzepkowo-udowy, wskaże prawidłowy tor ruchowy podczas dużych obciążeń na stawy. Dodatkowo podczas terapii ruchowej warto wykonać jednorazowy zastrzyk dostawowy z kwasu hialuronowego - zmniejszy tarce wewnątrzstawowe, chrząstka będzie lepiej znosić obciążenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szczerze powiedziawszy w przypadku osoby uprawiającej intensywnie sport raczej zaleciłbym modyfikacje aktywności. Lecz myślę że powinien być to tylko jeden z elementów terapii. Z Pana opisu wynika że problemem jest chondromalacja lub przeciążenie warstwy podchrzęstnej kości. Zdecydowane są metody, które pomogą Panu szybciej wrócić do formy.
Sugeruję wizytę: Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.