Zmagam się z urazem przyczepu ścięgna Achillesa do kości piętowej, fachowo nazywa się to entezopatią

1 odpowiedzi
Zmagam się z urazem przyczepu ścięgna Achillesa do kości piętowej, fachowo nazywa się to entezopatią ścięgna Achillesa. Najprawdopodobniej efekt kumulacji mikrourazów związanych z intensywnym treningiem biegowym. Ciągnie się to już 7 miesiąc i końca nie widać. Jak długo to może trwać? Jakie rokowania, czego się spodziewać, ile to jeszcze może potrwać? Po tych siedmiu miesiącach mam wrażenie, że to jest niekończąca się historia. Czy da się tego pozbyć całkowicie? Chętnie też dowiem co jeszcze mógłbym zrobić, żeby sobie pomóc, bo chyba wypróbowałem już wiele, a efekt jak na razie skromny. Co zrobione - dopasowanie obuwia, zmniejszenie i dopasowanie obciążenia treningowego z 3-tygodniową całkowitą pauzą od biegania w okresie największego nasilenia bólu w okolicy pięty, położenie większego nacisku na trening rowerowy, dodatkowa porcja rozgrzewki, ćwiczenia Alfredsona i inne podobne wzmacniające mięśnie łydki, ćwiczenia rozciągające i masujące na mięsnie łydki, 10 zabiegów fali uderzeniowej, konsultacja ortopedyczna, jonoforeza naproksenem, codzienne wmasowywanie różnych maści przeciwzapalnych (diklofenak, naproksen, ketoprofen, ibuprofen) + maści ziołowe, codzienna porcja Cignon Shots lub Flexus Shot (suplemetacja z kwasem hialuronowym, chondroityną, kolagenem i wyciągiem kurkumy wzmacniająca rzekomo stawy i ścięgna). Brakuje mi już pomysłów, a problem nie ustępuje.
Witam, proponuję zastosowanie terapii regeneracyjnych - Goldic, PRP, Sanakin itd.
Pozdrawiam :-)

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.