zmiana wyglądu i bolesność piersi

1 odpowiedzi
witam,
Od marca br zmagam się z bólem w prawej piersi. Usg nie wykazało zmian, badanie hormonalne takze nie (mam 46 lat). jeden lekarz zlecił mi usg za rok a u drugiego wyprosiłam wcześniejsze (będzie w październiku). W miedzy czasie stosowałam Mastodynon (bez ulgi a potem tabletki ziołowe (nazy nie pamiętam - bez efektów). Lekarz nie widzi problem, bo guzków nie wyczuł.Z każdym dniem jest coraz gorzej, zmienia się wygląd piersi, jest czerwona obwódka przy sutku, a na piersiach pojawiają się przekrwienia I siniaki.Pierś jes bardzo spuchnięta I okropnie boli,pali I szczypie.ciężko jest funkcjonowac w ciągu dnia a w nocy nie wiem już jak się ułożyć.nie mogę się nawet dotknąć.Prosze poradzić co z tym zrobić I gdzie się udać.
Witam, odpowiadam późno, więc zapewne już zadziała się dodatkowa diagnostyka, ale z całą pewnością takiej Pani wymagała.
Myślę, że warto - jeśli dotąd nie zostało to zrobione, aby pierś zbadał onkolog zajmujący się chorobami piersi, dodatkowo mammografia oraz do rozważenie rezonans magnetyczny.
Nie są to typowe objawy choroby nowotworowej, raczej jakiegoś stanu zapalnego, ale na pewno rozszerzenie diagnostyki było konieczne.