Zmiany na udach

5 odpowiedzi
Witam, od ponad roku walczę z problemem zmian skórnych w szczególności na udach, przedramionach i dolnej partii pleców. Konsultowałam ten problem z dermatologiem, kosmetologiem, wykonałam szereg badań w tym hormonalnych, wszystkie wyniki były w normie. Po przepisaniu antybiotyku przez dermatologa chwilowo nie pojawiały się dodatkowe zmiany. Jednak po 2 tyg problem wrócił. Zmiany są bardzo duże, czasami ropne, pozostawiają czerwono-brązowy ślad a nawet bliznę, goja się bardzo długo a przez ten czas są bardzo bolesne (w szczególności uda). Konsultacje lekarskie nie pomogły. Jestem z Poznania, jeśli jakiś specjalista jest w stanie mi pomoc, proszę o informacje. W międzyczasie, co mogę stosować aby zahamować bądź leczyć już istniejące zmiany oraz blizny po nich. Z góry dziękuje za porady
Szanowna Pani
niestety bez obejrzenia zmian i przyjrzenia się wynikom badań, które Pani wykonała oraz bez uzyskania dodatkowych informacji nie pomogę Pani pomóc - moge tylko zaprosić na wizytę ! Pozdrawiam !

Proponuję wykonać badania dotyczące ogólnego Pani zdrowia, skóra potrafi być narządem sygnalizującym jakiś proces chorobowy/infekcyjny toczący się wewnątrzustrojowo (ropne zęby, ropne migdały, problemy ginekologiczne itp. ( czyli laryngolog stomatolog ginekolog, ogólne badania krwi.) W dalszej kolejności posiew ze zmian ropnych na skórze. Po tych wynikach wskazana ocena dermatologiczna w celu ustalenia dalszego postępowania i leczenia.
Bardzo trudno jest udzielić jakiejkolwiek porady w takiej sytuacji nie widząc zmian i nie znając wyników badań. Sugeruję wykonanie wymazu z wydzieliny rany w laboratorium na Wieniawskiego 3. Aby jednak wynik nie była zafałszowany powinna Pani zaprzestać stosowania antybiotyków, maści, kremów itd. na dwa tygodnie przed pobraniem próbki materiału z rany. Konieczne jest też wykonanie badań u stomatologa, laryngologa i ginekologa w celu wykluczenia ognisk siejących. Do postawienia diagnozy potrzebne będą też aktualne wyniki badania ; morfologia krwi, poziom żelaza i hormony tarczycy. W łagodzeniu objawów pomoże Pani Tanno Hermal Lotio. Oczywiście finalnie aby zdiagnozować chorobę i zacząć ją leczyć musi Pani trafić do lekarza dermatologa z wszystkimi dotychczasowymi wynikami badań oraz wyżej opisanymi przeze mnie.
Witam, niestety nie jestem w stanie pomóc za pośrednictwem maila, natomiast zapraszam na wizytę w dogodnym terminie. Pozdrawiam serdecznie OJ
Proszę sprawdzić czy wykonano TSH, Anty TPO, badania hormonalne; estradiol, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, testosteron, DHEA oraz poziom glukozy i insuliny. Z wynikami zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska